6/13/2017

Valco Baby Snap 4 Trend recenzja spacerówki

Przez kilka ostatnich tygodni wertowałam Internet w poszukiwaniu idealnej dla nas spacerówki. 

Idealny wózek musiał być lekki, zajmować mało miejsca po złożeniu oraz być wygodny dla mojego 4 miesięcznego synka. 

Wybór padł na nowy wózek Valco Baby - model Snap 4 Trend. 

Czy Snap 4 Trend okazał się być idealną spacerówką? 
Często jeżdżę z synkiem samochodem. Niestety nie mogę się poszczycić posiadaniem dużego bagażnika i włożenie do niego stelaża od kół + gondoli jest niemożliwe. Dodatkowo stelaż od wózka, który mamy jako podstawowy jest dość ciężki a kilka razy dziennie muszę go wkładać i wyjmować co dość wyraźnie odbija się na moim kręgosłupie.

Zdecydowałam się na Snap 4 Trend ponieważ łączy w sobie wszystkie cechy których szukałam. Waży 8 kg, można do niego wpiąć adapter z fotelikiem, jest wygodny dla dziecka, łatwo się składa i zajmuje mało miejsca po złożeniu, a także pięknie wygląda :) 

A jak sprawdza się w praktyce?

Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade swoją premierę miał niespełna 2 tygodnie temu. Zastąpił dotychczasowy model snap 4 i od swojego poprzednika różni się m.in. designem, powiększonym koszem i siedziskiem oraz zmodyfikowana budką. Mój Snap jest w kolorze Grey Marle - to taka jasna szarość troszkę przypominająca jeans.Gigantyczna budka na każdą okazję

Budka w Snap 4 Trend jest naprawdę potężnych rozmiarów i można ją ustawić na wiele sposobów.
Rozłożona maksymalnie sięga aż do pałąka.


Budka w Snap 4 ma cztery panele, które można dowolnie ustawiać. Drugi od lewej strony jest wykonany z siateczki wentylacyjnej, przez którą możemy także podglądać dziecko. Trzeci panel można rozłożyć zamiennie z drugim i (każdy ma swój suwak) lub obie naraz tworząc giganta wśród budek:) Budka dodatkowo wyposażona jest w filtr UV. W budce brakuje mi jednak typowego okienka do podglądania dziecka, przydatnego zwłaszcza przy tak małym brzdącu ( producent reklamuje wózek jako wózek od urodzenia).


Budka Valco Baby Snap 4 Trend w wersji mniejszej wygląda tak: 


i jeszcze mniejszej :)Z tyłu budiki znajdziemy pojemną, podręczną kieszeń na drobiazgi.


Wygodne siedzisko i eko-skóra


Z racji tego, że mój synek jeszcze nie siedzi potrzebna mi była spacerówka rozkładana całkiem na płasko. Valco Baby Snap 4 Trend sprostał i temu wymaganiu. Ponieważ Grześ jest dużym chłopcem fajnie, że wózek ma także duże siedzisko ( 95 cm długości, 35 szerokości), gdyż na długo nam wystarczy :) Dzieci w Snap 4 Trend można wozić aż do osiągnięcia przez nie 20 kg wagi.

Wózek rozkłada się całkiem na leżąco i jego regulacja jest bezstopniowa co oznacza, że siedzisko można płynnie, dowolnie podnieść i opuścić. Wysokość regulujemy za pomocą taśmy.

Oczywiście podnóżek także jest regulowany - tutaj już mamy 4 stopnie regulacji.

W wyjątkowym designie Snap 4 Trend Tailormade kluczową rolę odgrywa eko-skóra, którą obszyta jest rączka i pałąk wózka (pokrowce są zapinane na suwak, możliwe jest ich zdjęcie). Pałąk możemy także zdemontować jednostronnie i umożliwić dziecku łatwe wyjście ze spacerówki.


Rączka w Snap 4 Trend ma regulowaną wysokość. Regulacja obejmuje 3 stopnie wysokości co jest wielką cechą wyróżniającą ten model spośród konkurencji. W żadnym z lekkich wózków, które oglądałam nie znalazłam regulowanej rączki.Dodatkowa wentylacja w wózku jest możliwa po podniesieniu tylnej części budki. Tworzymy wtedy naprawdę duży prześwit.


Koła

Szukając odpowiedniej spacerówki zwracałam także dużą uwagę na koła.

Zależało mi na tym, żeby były średniej wielkości - nie za duże i nie za małe. Wypośrodkowanie wielkości kół wypośrodkowało także zastosowanie wózka. Sprawdza się zarówno w sklepie jak
i podczas spacerów w mało wymagającym terenie.
Koła w Snap 4 Trend wykonane są z pianki EVA, bezdętkowe, odporne na przebicia, a przy tym nie pompowane czyli lżejsze :)

Przednie koła są obrotowe oczywiście z możliwością blokady.

Wózek jest idealnie zwrotny i bardzo lekko się prowadzi. Niestety nie ma amortyzacji więc nie polecam go na spacer po warszawskiej Starówce :)

Hamulec w Snapie jest bardzo wygodny. Centralny, obsługiwany jedną nogą.


Pojemny kosz na zakupy

Kosz zakupowy został powiększony w stosunku do poprzedniej wersji Snap 4. Obecnie możemy do niego zapakować 5 kg zakupów lub wypchaną po brzegi torbę :)Składanie wózka

Jak już pisałam łatwość składania była dla mnie priorytetowym atrybutem wózka. 

Snap 4 Trend teoretycznie możemy złożyć jedną ręką. W praktyce może będzie to możliwe gdy przyciski umożliwiające złożenie się wyrobią :) Póki co jedną ręką naciskam guzik pod rączką, a drugą dźwignię umożliwiającą złożenie bryki - pośrodku rączki. Sposób składania na pewno nie jest wygodniejszy niż np. w Joie Literax gdzie wystarczy pociągnąć za uchwyt nie mniej jednak do przeżycia. 

Wózek po złożeniu zajmuje mało miejsca - 28/53/74 cm . 

Wyposażenie dodatkowe

Ciężko uwierzyć, że wózek za który płacimy 1649 zł  nie ma dołączonego żadnego wyposażenia dodatkowego ale niestety takie są fakty. W komplecie nie znajdziemy nawet osłonki przeciwdeszczowej. Możemy natomiast dokupić szereg akcesoriów takich jak adaptery do fotelików samochodowych (na które właśnie czekam i jak tylko dojdą uzupełnię wpis), tacka do wózka czy pojemnik na bidon.

Podsumowanie

Valco Baby Snap 4 Trend jest wózkiem z którego jestem bardzo zadowolona. Jest lekki i mobilny a zarazem wygodny dla dziecka i ładny. Polecam wszystkim niezdecydowanym :)

Edit 12.06.2018


W ostatnim tygodniu miałam okazję testować możliwości Valco Baby Snap 4 Trend na plaży.
Wiadomo, prowadzić go się nie da, za to ciągnąć jak to ciągnąć, nie jest łatwo. Nie mniej jednak daje radę i co najważniejsze - przetrwał tygodniowy pobyt nad morzem. Piach wszedł mu dosłownie wszędzie ale nic nie trzeszczy, skrzypi ani nie wydaje innych niepokojących odgłosów.


Wózka używam już ponad rok. Jest rewelacyjny. Prowadzi się świetnie, dziecku jest w nim wygodnie, ma pojemny kosz, składa się do małych rozmiarów. Fajnie, nowocześnie wygląda. Jest to spacerówka idealna :)

1 komentarz:

  1. Recenzja przydatna,sama rozglądam się za tym modelem w używanych niestety ceny są powalające. Mam w tej chwili x lander x move i wznoszenie go n trzecie piętro kilka razy dziennie po siedmiu miesiącach dało w kość....

    OdpowiedzUsuń