7/07/2017

Huawei Honor Note 8 - czyli dlaczego ludzie dziwnie patrzą na mój telefon

Telefon idealny do damskiej torebki. Bardzo łatwo go znaleźć. 

Huawei Honor Note 8 jest wielki. Baaaardzo wielki. Zwłaszcza gdy idę ulicą i rozmawiam przez telefon, który zajmuje mi połowę głowy. 

Huawei Honor Note 8  - jak sprawdza się telefon od którego większy jest tylko tablet?
Trzecia ręka


Można powiedzieć, że do dużych ekranów jestem przyzwyczajona. 

Przez ostatnie dwa lata służył mi z powodzeniem Samsung Note 3.

Smartfon dawno już przestał być tylko telefonem. Obecnie jest to moja trzecia ręka. Non stop przy mnie, służy do sprawdzania i pisania maili z 6 skrzynek, przeglądania facebooka, zakupów na portalach i sklepach internetowych, czytania ebookow, eksploatowania komunikatorów, oglądania seriali, używania kilkunastu niezbędnych aplikacji itp. itd.
Honor Note 8 wyświetlacz


Samsung Note 3 miał ekran wielkości 5.7 cala. Ostatnio było to już dla mnie za mało, postanowiłam pójść mocno do przodu. 

W Honor Note 8 otrzymujemy ekran rzędu 6.6 cala

Duuużo.

Co do parametrów wyświetlacza - są podobne do Note 3 jednak tutaj przekładają się na ekran większy o ponad 1 cal. Niemniej jednak dają radę. 


Dzielony ekran


Bardzo fajnie w Note 8 działa opcja podzielonego ekranu. Dzięki wielkiemu wyświetlaczowi możemy naprawdę wygodnie działać na dwóch ekranach. Wygodnie wykonuje się np. przelewy internetowe lub oblicza coś na kalkulatorze bez konieczności ciągłej zmiany kart. 
Czytnik linii papilarnych


Huawei Honor Note 8 został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Czytnik jest mega wygodny i działa bez zarzutu. Wystarczy dotknąć opuszkiem palca do wyznaczonego miejsca z tyłu telefonu i odcisk jest wczytany. Warto dodać, że miejsce jest bardzo intuicyjne i trafienie w nie palcem nie dostarcza żadnych trudności. 
Jest to bardzo pozytywne zaskoczenie bo dotychczas z czytnikiem spotkałam się jedynie w Samsungu Note 4 gdzie aby smartfon odczytał palec konieczne jest przeciągnięcie palcem po klawiszu akcji. Niestety często wielokrotne. Apropo przelewów internetowych wykonywanych na smartfonie - Mbank umożliwia logowanie do swojej bankowej aplikacji za pomocą odcisku palca. Koniec z uporczywym wpisywaniem pinu - wielki plus :) 
Aparat i kamera


Huawei Honor Note 8 jak przystało na obecne trendy wyposażony został w dwa aparaty fotograficzne. Przedni ma 8 mpx, tylny 13 mpx. Tutaj z bólem przyznam, że o ile w porównaniu do mojego byłego samsunga przedni aparat jest dużo lepszy ( 8 mpx kontra 2 mpx), o tyle tylny ma również 13. Zdjęcia wychodzą ładne, ale chciałoby się więcej :) Nie ma problemów z ostrością, lampa także ładnie doświetla. Oprócz braku dodatkowych pikseli nie można nic Honorowi zarzucić. 

Oprogramowanie Honora ma wgranych sporo ciekawych filtrów do obróbki zdjęć. Miłośnicy selfie nie powinni czuć się zawiedzeni :)

Filmy nagrywane Honor Note 8 nie są wysokich lotów ale do użytku prywatnego wystarczą.

Bateria


I to jest genialny podpunkt. Bateria 4500 mAh wytrzymuje 1.5 dnia przy intensywnym użytkowaniu! Natomiast pełny czas jej ładowania wynosi tylko 2h. W Samsungu Note 3 bateria wystarczała mi na pół dnia...

Wygląd zewnętrzny


Z wyglądu Huawei Honor Note 8 prezentuje się bardzo elegancko.  Pomimo swoich rozmiarów jest bardzo cienki (miła odmiana po Samsungu) i smukły. Złoty kolor dodaje dodatkowego szyku. Telefon waży 219 g i trochę go czuć w dłoni ale obsługa i pisanie jedną ręką jest możliwe - nawet w kobiecej ręce:)

Chińskie znaczki


Honor Note 8 nie jest dostępny w oficjalnej polskiej dystrybucji. Swój model sprowadzałam z Chin. Kosztował ok. 1600 zł. Telefon działa na androidzie więc język polski jest oczywiście dostępny. Niestety pomimo blisko dwumiesięcznego użytkowania mam w nim trochę chińskich znaczków, których nie da się wyeliminować. Honor ma np. fajną opcję odbierania go odpowiednią komendą. Problem tylko, że komenda którą trzeba wypowiedzieć to ciąg chińskich znaków :)

Dwie karty


Honor Note 8 jak większość chińskich telefonów ma slot na dwie karty. Szkopuł polega na tym, że do smartfona można włożyć albo dwie karty sim albo jedną sim i jedną pamięci. Jeśli chcemy zatem używać dwóch kart sim ( jak ja ) warto zainwestować w telefon z jak największą pamięcią. Ja zdecydowałam się na pamięć pośrednią - 64 GB. Huawei Honor Note 8 w codziennym użytkowaniu


O Honorze nie można powiedzieć, że jest mały w końcu Iphone 5s mieści się na nim w poprzek. Nie ma osoby, która przeszłaby obok niego obojętnie. Co i rusz spotykam się z komentarzami "jaaaki wielki telefon" lub "czy to tablet?". 

Telefon jest szybki, nie zacina się i nie wiesza. Nie ma wad ukrytych. Jest uciążliwy przy przenoszeniu bo do kieszeni raczej się nie zmieści, za to nie ma problemu ze znalezieniem go w damskiej torebce :)

Z Honor Note 8 jestem bardzo zadowolona. Wygodnie się przy nim pracuje i relaksuje. Gorąco polecam!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz