6/21/2018

Wentylator kolumnowy Silvercrest z Lidla test

W tym tygodniu Lidl doskonale wpasował się z asortymentem w aurę za oknem. Podczas gdy na zewnątrz temperatura w cieniu oscyluje w granicach 30 stopni, w Lidlu możemy kupić wentylator kolumnowy. Czy warto kupić wentylator z Lidla?Wentylator kolumnowy SilverCrest Tower Fan STV 50 A1Wentylator występuje w dwóch kolorach: białym i czarnym i kupimy go w Lidlu za 129 zł. W tej cenie otrzymujemy wiatrak, który montujemy za pomocą dwóch śrub do dołączonej podstawy. Montaż nie jest problematyczny. Śruby wkręcimy ręką, nie potrzebujemy śrubokrętu.

Wentylator kolumnowy SilverCrest Tower Fan parametry techniczne

 • maksymalne natężenie przepływu powietrza 17,82 m3/min
 • pobór mocy wentylatora 46,25 W
 • poziom hałasu 61 dbA 
 • maksymalna prędkość powietrza 2,39 m/s
 • moc znamionowa 50 W
 • waga: 2,9 kg
 • wymiary: 260 x 260x 782 mm
 • timer 120 minut
 • 3 poziomy prędkości

Jak działa wentylator kolumnowy z Lidla?

Na pierwszy rzut oka rzucił mi się materiał, z którego urządzenie jest wykonane. Mianowicie jest to kiepskiej jakości, tandetny plastik zupełnie odbiegający jakością od standardów, do których Lidl nas przyzwyczaił. 

Sam wentylator wygląda ładnie i nowocześnie. Pasuje do większości wnętrz i na pewno jest fajną alternatywą dla tradycyjnego, okrągłego wiatraka. Chłodzi dobrze. Po prostu dobrze. Bez jakiś zbytnich rewelacji, ale w sumie czego mamy się spodziewać po wentylatorze? :)

Przeszkadza mi natomiast to, że jest głośny.

Wentylator kolumnowy SilverCrest wyposażony jest w timer - możemy zaprogramować jego wyłączenie się po maksymalnie 120 minutach. Niestety timer zatrzymał się sposobem wykonania 15  lat temu i gdy go ustawimy słyszymy brzęczenie jak w starych minutnikach do jajek ;)
Ciekawą opcją jest funkcja obrotowa, dzięki której wylatujące powietrze może być rozprowadzane po całym pomieszczeniu - w zakresie 90 stopni.
Wentylator kolumnowy z Lidla, czy warto kupić?

Jeśli poszukujecie na "już" wentylatora, bo pogoda Was zaskoczyła to tak. Jednak uważam, że stosunek ceny do jakości ze sobą nie współgra. W takiej samej cenie można kupić na Allegro bliźniaczopodobne modele.
Cena, w której powinien być do kupienia wentylator w Lidlu to według mnie 79 zł zamiast 129 zł - wtedy byłby atrakcyjną alternatywą dla zakupów w sklepach internetowych. Ten model mnie nie przekonał ani nie ujął - słaby plastik wpływa na zaburzony odbiór z pozoru eleganckiego wiatraka kolumnowego, głośność ogranicza jego swobodne użytkowanie, timer jak już z niego skorzystam - hałasuje jak zegar do jajek, a cena i wydajność odstrasza od zakupu. Nie polecam.3 komentarze:

 1. Kupiłem do firmy. Dobrze chłodzi ale poziom hałasu dosyć wysoki (drugi poziom prędkości).

  OdpowiedzUsuń
 2. To jaki Pani poleca wentylator kolumnowy ?

  OdpowiedzUsuń