6/20/2018

Namiot plażowy Quechua - recenzja

Polskie plaże szczycą się pięknym i wyjątkowym piaskiem ale także przeraźliwie wiejącym wiatrem a na plaży nie ma leżaków i parasoli jak w zagranicznym kurorcie. Zerknijcie na gadżet potrzebny na plaży.
Namiot plażowy, budka turystyczna 

Namiot plażowy to niezastąpiony gadżet na plaży. Jego kompaktowe rozmiary i łatwość składania i rozkładania nie są uciążliwe w przenoszeniu. Kilka lat temu używałam namiotu, który miał stelaż montowany z drutów. Szlag mnie trafiał nim go rozłożyłam. Nowoczesne namioty plażowe rozkładają się same za pomocą tzw. systemu 2 sekund. Zbudowane są z elastycznego stelażu, który po wyjęciu z pokrowca sam przybiera odpowiedni kształt. 

Namioty plażowe chronią przed słońcem, wiatrem i deszczem. Zapewniają miejsce na nasze bagaże. Umożliwiają komfortową drzemkę. Namiot plażowy budka turystyczna 2 SECONDS 0 XL UPF 50 FRESH QUECHUA

Budka turystyczna Quechua jest wyjątkowa - cechuje ją możliwość całkowitego zamknięcia. Pozostałe budki plażowe obecne na rynku nie mają "drzwi". Właśnie to sprawiło, że zdecydowałam się na jej zakup. 
Kolejnym plusem jest materiał z jakiego wykonany został namiot. Producent informuje, że to innowacyjna tkanina znacznie redukująca ciepło w upalne dni, z filtrem UV50. Byłam niezwykle zaskoczona, tym że w budce nie ma efektu sauny, który towarzyszy podobnym namiotom. Producent nie kłamał. W upalny dzień w namiocie da się leżeć i nie jest przesadnie gorąco. A nawet wygodnie się śpi :)


Na zdjęciu obok namiotu, widać mój ukochany wózek - Valco Baby Snap 4 Trend, którego test możecie przeczytać tutaj >KLIK<

Z tyłu namiotu plażowego znajduje się okienko - wywietrznik, zapewniające przepływ powietrza. Wadą tego okienka i zarazem jedyną wadą namiotu jest brak rzepu przy zamknięciu/otwarciu wywietrznika co powoduje, że okienko samo się zamyka lub otwiera na wietrze.Namiot mieliśmy okazję sprawdzić także podczas wichury. Wichura była z kategorii tych potężnych :) Kładł się na wszystkie strony ale jak widać nic mu się nie stało! Podczas wiatru siedzieliśmy w nim w czwórkę. Nie powiem, że było nam specjalnie luźno ale nie było także wyjątkowo ciasno. Na upartego, bylibyśmy w stanie wszyscy się w nim położyć i poleżeć. Co istotne - siedzenie osób dorosłych możliwe jest tylko przy drzwiach, dalej konstrukcja namiotu opada w dół i tam usiąść może jedynie dziecko.

Namiot plażowy samorozkładający się "2 sekundy" składanie

Składanie namiotu może niestety dostarczyć pewnych problemów zwłaszcza na początku użytkowania. Producent w pokrowcu namiotu umieścił metkę z instrukcją obrazkową, która obrazuje poszczególne kroki składania. W razie problemów możemy się zawsze wspomóc filmikiem z Youtuba. Po złożeniu namiot chowamy do pokrowca i osiąga kompaktowe rozmiary  - 56 cm średnicy.

Namiot plażowy Quechua wady i zalety

Zalety:

  • rozmiar - jego wielkość to 2 m2
  • błyskawiczne rozkładanie
  • możliwość całkowitego zamknięcia
  • idealny jako schowek na bagaże
  • innowacyjna tkanina chroniąca przed słońcem i nienagrzewająca wnętrza
  • wygodny do transportu - mały po złożeniu
  • chroni przed wiatrem 
  • lekki
Wady:
  • jego składanie na początku może być trudne
  • brak rzepów przy okienku 

Namiot plażowy Quechua gdzie kupić?

Namiot kupiłam w Decathlonie, za 129,99 zł. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz