wtorek, 13 czerwca 2017

Valco Baby Snap 4 Trend recenzja spacerówki

Przez kilka ostatnich tygodni wertowałam Internet w poszukiwaniu idealnej dla nas spacerówki. 

Idealny wózek musiał być lekki, zajmować mało miejsca po złożeniu oraz być wygodny dla mojego 4 miesięcznego synka. 

Wybór padł na nowy wózek Valco Baby - model Snap 4 Trend. 

Czy Snap 4 Trend okazał się być idealną spacerówką? 
Często jeżdżę z synkiem samochodem. Niestety nie mogę się poszczycić posiadaniem dużego bagażnika i włożenie do niego stelaża od kół + gondoli jest niemożliwe. Dodatkowo stelaż od wózka, który mamy jako podstawowy jest dość ciężki a kilka razy dziennie muszę go wkładać i wyjmować co dość wyraźnie odbija się na moim kręgosłupie.

Zdecydowałam się na Snap 4 Trend ponieważ łączy w sobie wszystkie cechy których szukałam. Waży 8 kg, można do niego wpiąć adapter z fotelikiem, jest wygodny dla dziecka, łatwo się składa i zajmuje mało miejsca po złożeniu, a także pięknie wygląda :) 

A jak sprawdza się w praktyce?

Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade swoją premierę miał niespełna 2 tygodnie temu. Zastąpił dotychczasowy model snap 4 i od swojego poprzednika różni się m.in. designem, powiększonym koszem i siedziskiem oraz zmodyfikowana budką. Mój Snap jest w kolorze Grey Marle - to taka jasna szarość troszkę przypominająca jeans.

Gigantyczna budka na każdą okazję

Budka w Snap 4 Trend jest naprawdę potężnych rozmiarów i można ją ustawić na wiele sposobów.
Rozłożona maksymalnie sięga aż do pałąka.


Budka w Snap 4 ma cztery panele, które można dowolnie ustawiać. Drugi od lewej strony jest wykonany z siateczki wentylacyjnej, przez którą możemy także podglądać dziecko. Trzeci panel można rozłożyć zamiennie z drugim i (każdy ma swój suwak) lub obie naraz tworząc giganta wśród budek:) Budka dodatkowo wyposażona jest w filtr UV. W budce brakuje mi jednak typowego okienka do podglądania dziecka, przydatnego zwłaszcza przy tak małym brzdącu ( producent reklamuje wózek jako wózek od urodzenia).


Budka Valco Baby Snap 4 Trend w wersji mniejszej wygląda tak: 


i jeszcze mniejszej :)Z tyłu budiki znajdziemy pojemną, podręczną kieszeń na drobiazgi.


Wygodne siedzisko i eko-skóra


Z racji tego, że mój synek jeszcze nie siedzi potrzebna mi była spacerówka rozkładana całkiem na płasko. Valco Baby Snap 4 Trend sprostał i temu wymaganiu. Ponieważ Grześ jest dużym chłopcem fajnie, że wózek ma także duże siedzisko ( 95 cm długości, 35 szerokości), gdyż na długo nam wystarczy :) Dzieci w Snap 4 Trend można wozić aż do osiągnięcia przez nie 20 kg wagi.

Wózek rozkłada się całkiem na leżąco i jego regulacja jest bezstopniowa co oznacza, że siedzisko można płynnie, dowolnie podnieść i opuścić. Wysokość regulujemy za pomocą taśmy.

Oczywiście podnóżek także jest regulowany - tutaj już mamy 4 stopnie regulacji.

W wyjątkowym designie Snap 4 Trend Tailormade kluczową rolę odgrywa eko-skóra, którą obszyta jest rączka i pałąk wózka (pokrowce są zapinane na suwak, możliwe jest ich zdjęcie). Pałąk możemy także zdemontować jednostronnie i umożliwić dziecku łatwe wyjście ze spacerówki.


Rączka w Snap 4 Trend ma regulowaną wysokość. Regulacja obejmuje 3 stopnie wysokości co jest wielką cechą wyróżniającą ten model spośród konkurencji. W żadnym z lekkich wózków, które oglądałam nie znalazłam regulowanej rączki.Dodatkowa wentylacja w wózku jest możliwa po podniesieniu tylnej części budki. Tworzymy wtedy naprawdę duży prześwit.Koła

Szukając odpowiedniej spacerówki zwracałam także dużą uwagę na koła.

Zależało mi na tym, żeby były średniej wielkości - nie za duże i nie za małe. Wypośrodkowanie wielkości kół wypośrodkowało także zastosowanie wózka. Sprawdza się zarówno w sklepie jak
i podczas spacerów w mało wymagającym terenie.
Koła w Snap 4 Trend wykonane są z pianki EVA, bezdętkowe, odporne na przebicia, a przy tym nie pompowane czyli lżejsze :)

Przednie koła są obrotowe oczywiście z możliwością blokady.

Wózek jest idealnie zwrotny i bardzo lekko się prowadzi. Niestety nie ma amortyzacji więc nie polecam go na spacer po warszawskiej Starówce :)

Hamulec w Snapie jest bardzo wygodny. Centralny, obsługiwany jedną nogą.
Pojemny kosz na zakupy

Kosz zakupowy został powiększony w stosunku do poprzedniej wersji Snap 4. Obecnie możemy do niego zapakować 5 kg zakupów lub wypchaną po brzegi torbę :)Składanie wózka

Jak już pisałam łatwość składania była dla mnie priorytetowym atrybutem wózka. 

Snap 4 Trend teoretycznie możemy złożyć jedną ręką. W praktyce może będzie to możliwe gdy przyciski umożliwiające złożenie się wyrobią :) Póki co jedną ręką naciskam guzik pod rączką, a drugą dźwignię umożliwiającą złożenie bryki - pośrodku rączki. Sposób składania na pewno nie jest wygodniejszy niż np. w Joie Literax gdzie wystarczy pociągnąć za uchwyt nie mniej jednak do przeżycia. 

Wózek po złożeniu zajmuje mało miejsca - 28/53/74 cm . 

Wyposażenie dodatkowe

Ciężko uwierzyć, że wózek za który płacimy 1649 zł  nie ma dołączonego żadnego wyposażenia dodatkowego ale niestety takie są fakty. W komplecie nie znajdziemy nawet osłonki przeciwdeszczowej. Możemy natomiast dokupić szereg akcesoriów takich jak adaptery do fotelików samochodowych (na które właśnie czekam i jak tylko dojdą uzupełnię wpis), tacka do wózka czy pojemnik na bidon.

Podsumowanie

Valco Baby Snap 4 Trend jest wózkiem z którego jestem bardzo zadowolona. Jest lekki i mobilny a zarazem wygodny dla dziecka i ładny. Polecam wszystkim niezdecydowanym :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz