6/21/2018

Xiaomi Mi Band 3 - recenzja opaski nowej generacji

Wreszcie jest! Xiaomi Mi Band 3 - długo wyczekiwana przez fanów opaski  poprzedniej generacji - Mi Band 2. Jak inteligentna opaska Xiaomi Mi Band 3 prezentuje się w starciu z poprzednikiem?
Inteligentna opaska Xiaomi Mi Band 3 - pierwsze wrażenia


Na pierwszy rzut oka Xiaomi Mi Band 3 z pozoru jest bardzo podobna do Mi Band 2. Przy dokładniejszym zapoznaniu widać, że tylko z pozoru.
Po dokładnej weryfikacji widzimy, że trójka jest bardziej wypukła i błyszcząca, przy czym jednocześnie pasek zmienił się na bardziej matowy. Całość wygląda bardziej elegancko, pytanie jednak czy w praktyce wypukły wyświetlacz opaski nie będzie się zbytnio rysował podczas użytkowania?
Na odpowiedź jeszcze musimy poczekać.
Drugą, kluczową zewnętrzną różnicą pomiędzy Mi Band 2 a Mi Band 3 jest brak przycisku w nowszej generacji inteligentnej opaski. Mi Band 3 jest w pełni dotykowy. 

Z lewej Xiaomi Mi Band 3, z prawej Xiaomi Mi Band 2


Opaska Xiaomi Mi Band 3 występuje w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i czerwonym.
Na ten moment jeszcze nie ma do niej zbyt wielu wymiennych pasków, tak jak do Mi Band 2, ale wraz ze wzrostem popularności nowej opaski będą pojawiały się liczne dodatki.


Xiaomi Mi Band 3 parametry techniczne

Z racji tego, że moją opaskę kupowałam w Chinach, jej podstawową wadą  jest to, że wgrany w nią jest język chiński. Jeszcze nie doszłam do tego jak go zmienić na angielski. Jak tylko mi się uda to zedytuję wpis i podzielę się z Wami tajemną wiedzą. Obecnie na wyświetlaczu mam pełno chińskich znaczków, natomiast aplikacja tak jak dotychczas jest w pełni po polsku i dzięki temu każdy niezaznajomiony z językiem mandaryńskim wykorzysta potencjał opaski. :)

Na pewno w niedługim okresie pojawią się opaski domyślnie ustawione w języku angielskim co ułatwi użytkowanie a do tych, które już są dostępne na rynku będzie wgrana aktualizacja zmieniająca język. Obecnie bez problemu zmieniłam w niej język na angielski. Szczegóły na końcu postu.


Opaska Xiaomi Mi Band 3, podobnie jak poprzedniczka działa oczywiście w oparciu o aplikację Mi Fit. Bez problemu się z nią paruje. Aplikacje pokrewne obsługujące dwójkę, z trójką póki co nie chcą się parować. Na wszystko musimy poczekać :)

Co do parametrów fizycznych, oprócz tego że jest większa od poprzedniczki to jest inaczej wyprofilowana, dzięki czemu doskonale wpasowuje się w pasek, czego nie można było powiedzieć o Mi Bandzie 2, który lubił się obluzowywać i wyczepiać.Na wyświetlaczu (zwiększonym do 0,78 cala z 0,42) opaski Mi Band 3 zobaczymy:

 • oczywiście godzinę i datę (występuje w Mi Band 2),
 • liczbę przebytych kroków, dystans, spalone kalorie (występuje w Mi Band 2),
 • tętno (występuje w Mi Band 2),
 • informację o stanie naładowania baterii (występuje w Mi Band 2)
 • pogodę (!) (brak w Mi Band 2)
 • powiadomienia z aplikacji (występuje w Mi Band 2), jednak w Mi Band 3 wraz z ikonką powiadomienia otrzymujemy informację kto do nas pisze oraz podgląd wiadomości z komunikatora
 • informację kto do nas dzwoni – numer telefonu lub nazwa z książki telefonicznej (nie występuje w Mi Band 2)


Przydatną opcją jest informacja o tym kto do nas dzwoni na wyświetlaczu. Bardzo mi brakowało tej funkcji w Mi Band 2 (używałam oryginalnej aplikacji). Co istotne po sparowaniu Mi Band 3 z aplikacją Mi Fit wszystkie nasze statystyki i ustawienia z dwójki pozostały w pamięci aplikacji. Możemy zatem kontynuować historię i nie tracimy poprzednich danych. Oczywiście opaska jest wodoodporna - możemy spokojnie się z nią kąpać, pływać (do 50 m), spacerować lub biegać po deszczu.Wbrew opinii panującej w Internecie ten model nie ma modułu NFC. Model z NFC na razie jest niedostępny. Przy zakupie należy zwracać uwagę aby opaska była oznaczona jako Mi Band 3 NFC, w przeciwnym razie nie będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw płatności bezgotówkowych przy użyciu Mi Pay, który na chwilę obecną i tak nie jest zgodny z żadnym polskim bankiem.


Xiaomi Mi Band 3 więcej dodatkowych funkcji

Xiaomi jak zwykle zaskoczyło innowacyjnością. Z inteligentnej opaski służącej do liczenia kroków zrobiło prawie smartwacha. Co najlepsze - dodatkowe funkcje, które znajdziemy w opasce są, jak przystało na Xiaomi, niezwykle praktyczne.
Wśród innowacyjnych opcji znajdziemy:
 • stoper uruchamiany oczywiście z poziomu opaski
 • możliwość włączenia trybu "nie przeszkadzać" w telefonie
 • możliwość zrobienia screenu ekranu opaski
 • genialną funkcję "Find device" - możliwość wywołania naszego telefonu, jeśli nie możemy go znaleźć bo np. zaplątał się w poduszki na łóżku. Po włączeniu opcji telefon zaczyna dzwonić. Aż szkoda, że nie można przyznać Nobla w kategorii genialnych rozwiązań ;)
Polecam gorąco nową generację Mi Banda. Została rozbudowana o świetne i przydatne opcje. Warto ją mieć!


Xiaomi Mi Band 3 gdzie kupić?

Moją opaskę kupiłam na Gearbest. Link tutaj >KLIK< , obecnie za 119 zł, ja kupowałam ZNACZNIE drożej. Jeśli chcecie kupić poprzednią wersję opaski to wpadajcie tu: >KLIK<  Jeśli nie wiecie jak kupować na Gearbest, przeczytajcie ten artykuł >klik< . A w tym miejscu >KLIK< znajdziecie szkiełka ochronne do Mi Band 3 :)


Edit 25.06.2018: 

Mi Band 3 Zmiana języka chińskiego na polski

Udało się :) Żeby zmienić język chiński w opasce na angielski (na polski póki co nie ma możliwości) należy ściągnąć plik z tego linku >KLIK< a następnie: 
 • rozparować opaskę w obecnej aplikacji, 
 • odinstalować aplikację,
 • zainstalować opaskę z pobranego pliku, 
 • sparować opaskę Mi band 3 (w opasce wgra się angielski Firmware)
 • ponownie rozparować i odinstalować aplikację
 • ze sklepu Play pobrać oficjalną aplikację Mi Fit i zainstalować. Gotowe!

Tutaj znajdziecie natomiast test porównanie Mi Band 3 do Mi Band 2 >>>KLIK<<<

Edit 14.07.2018:

Opaska jest już w pełni po polsku. Jak wgrać język polski w Mi Band 3?
Wystarczy odinstalować oryginalną aplikację, pobrać plik stąd >>KLIK<< i zainstalować. Gotowe :)


Zobaczcie jak fajnie może wyglądać ekran opaski :)
7 komentarzy:

 1. Czy wersja z NFC jest dostępna w Chińskich sklepach. Czytałem , że NFC mi band 3 z NFC będzie dostedos we wrześniu ??

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy opaska zlicza kalorie spalone ogólnie podczas całego dnia czy tylko podczas wykonywanych ćwiczeń itp.?

  OdpowiedzUsuń
 3. Która opaska będzie lepsza na chudziutki nadgarstek? Nigdzie nie mogę znaleźć takiego porównania, zdjęcia, itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. W jaki sposób działa budzik? Czy jest opcja cichego alarmu wibracyjnego? Czy jest możliwość włączenia drzemki bez całkowitego odrzucania alarmu?

  OdpowiedzUsuń