6/13/2018

Podróże nie tylko z dzieckiem - gadżety, których potrzebujesz w samochodzie

Wakacje za pasem, rozpoczynamy więc sezon na podróże. Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam czy z rodziną, ani w jakim wieku dzieci posiadasz, przedstawię Ci trzy rzeczy bardzo ułatwiające życie w samochodzie. 


1. Ładowarka - transmiter do telefonu Xiaomi ROIDMI 3S 


Xiaomi Roidmi 3s to małe, sprytne urządzenie, stwarzające nowe możliwości starszym lub gorzej wyposażonym samochodom. Kupując samochód wiele osób popełnia wielki błąd. W ferworze wybierania modelu, silnika, koloru i ceny zapominamy zwrócić uwagę na coś co podczas kilkuletniej eksploatacji sprawi, że samochodem będzie nam się dobrze albo źle podróżować: wyposażenia. 

Podczas podróży ważna jest muzyka i jej jakość. To właśnie dźwięk ma bardzo duży wpływ na nasz odczuwalny z jazdy komfort. Każda, niezależnie czy długa czy krótka droga mija nam przyjemniej jeśli możemy ulubioną piosenkę gdy znudzi nam się słuchanie radia. 

Jeśli już jednak "damy ciała" i nasz samochód nie jest wyposażony w bluetooth ani USB to ten mały czarny gadżecik jakim jest Xiaomi roidmi 3s ratuje nam tyłek. Nowoczesny transmiter do telefonu, który na co dzień będzie po prostu za bardzo dobrą ładowarką może być także fajnym pomysłem na prezent dla kogoś, kto dużo podróżuje. 

Xiaomi ROIDMI 3S sposób działania

Swoją zabawę rozpoczynamy od włożenia Roidmi do samochodowej zapalniczki, a na smartfonie instalujemy aplikację (oczywiście darmową) ROIDMi. Następnie łączymy się z transmiterem przez bluetooth i konfigurujemy urządzenia. Po sparowaniu pozostaje nam już tylko włączyć radio samochodowe na odpowiednią częstotliwość, wyświetloną w aplikacji telefonu.

Gotowe :)

Teraz wszystko co włączymy na telefonie będzie odtwarzane w radiu samochodowym. Co ważne jakość dźwięku jest bardzo dobra (jak na transmiter przystało, oczywiście). Dzięki transmiterowi możemy odtwarzać w samochodzie ulubioną muzykę a nawet internetowe radio jeśli samochodowe straci zasięg.Fajnym udogodnieniem jest zapamiętywanie przez transmiter ostatnio słuchanej muzyki i odtwarzanie jej dalej po ponownym uruchomieniu samochodu. W aplikacji oprócz konfiguracji ustawień odtwarzacza mamy statystyki ładowania telefonu - podejrzymy ile czasu zajmie nam naładowanie baterii smartfona do pełna. Oczywiście możemy jednocześnie ładować telefon (  nawet dwa, bo Roidmi wyposażone jest w dwa gniazda) i słuchać muzyki - nie koliduje to ze sobą a dba o stan naszej baterii 😊


Xiaomi ROIDMI 3S gdzie kupić?

Xiaomi Roidmi 3s dostępne jest w wielu polskich sklepach internetowych, jednak kosztuje prawie dwa razy tyle co w Chinach. Jeśli więc nie spieszy Wam się aż tak bardzo to warto skorzystać z oferty Gearbest >>>klik<<< Cena z przesyłką to obecnie 53 zł. 


Edit 17.06.2018 r. Po dalszych testach okazało się, że ładowarka jeśli nie działa jako transmiter a jedynie ładuje telefon to wywołuje zakłócenia w fabrycznym radiu samochodowym. Jeśli więc potrzebujecie jedynie ładowarki to zerknijcie niżej.


2. Szybka ładowarka samochodowa Quick QC 3.0 + Quick Charge Usb 3.1 Jeśli natomiast macie dobrze wyposażony samochód i nie jest Wam potrzebny transmiter to polecam o połowę tańszą (cena ok. 25 zł) ładowarkę do samochodu, w zestawie z kablem USB z gniazdem typu C.

Wyposażona w dwa wyjścia, pozwala ładować dwa urządzenia jednocześnie, w tym jedno
z wykorzystaniem technologii szybkiego ładowania.
Zastosowana w ładowarce technologia pozwala na szybsze ładowanie zgodnych ze standardem Qualcomm Quick Charge 3.0 urządzeń takich jak np. telefony komórkowe. Parametry ładowania zostały podniesione, aby zwiększyć jego szybkość. Napięcie podczas ładowania jest wyższe niż 5V za  co odpowiada specjalny moduł ładowarki płynnie dobierając napięcie ładowania w uzależnieniu od stopnia naładowania, temperatury oraz stanu akumulatora. Mimo to ładowarka nadal jest kompatybilna ze wszystkim standardowymi urządzeniami ładowanymi z portu USB napięciem 5V, a dzięki wysokiemu natężeniu prądu (aż 3A przy 5V) one też naładują się znacznie szybciej.Szybka ładowarka samochodowa- gdzie kupić?

Moją ładowarkę kupiłam tutaj >>klik<<. Ładowarka przychodzi do nas w zestawie z kablem.3. Samochodowy uchwyt do tabletu

"Tatoooo, daaaaaleeeekoooo jeszcze?", "Mamoooo już minęło 15 minut, daleko jeszcze????"

Znacie to?

To spójrzcie co dla Was mam :)


Samochodowy uchwyt do tabletu to gadżet rewelacyjny przy jęczących dzieciach. Oraz przy marudzących dorosłych. Używany wtedy gdy nic innego już nie pomaga i wszystkie kreatywne zabawy zostały wykorzystane. 

Uchwyt jest regulowany i posiada uniwersalne mocowanie do zagłówka samochodowego. Zamontujemy w nim tablet lub iPad o wielkości 7-12 cali.


Samochodowy uchwyt do tabletu - gdzie kupić?

Uchwyt kupiłam tutaj >>>klik<<<.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz