10/08/2018

Samsung Galaxy Watch smartwach dla kobiety i mężczyzny

Bezapelacyjnie świat wkroczył w nowy, elektroniczny wymiar. Żyjemy ze smartfonem w ręku, przypięci do tabletu, a to wciąż dla nas za mało. Chcemy być na bieżąco z każdym nowym powiadomieniem, chcemy liczyć przebyty dystans, mierzyć tętno, sen, i wiele innych rzeczy. Dotarliśmy do etapu kiedy w telefonie funkcja dzwonienia jest wykorzystywana rzadziej niż przeglądanie stron internetowych. 

Podobny los spotyka obecnie tradycyjne zegarki. Wskazywanie czasu to za mało. Od inteligentnych zegarków wymagamy liczenia spalonych kalorii, powiadomienia o pogodzie, wykonywania rozmów i liczenia kroków. Jak taki zegarek sprawdza się w życiu codziennym i czy wciąż jeszcze jest zegarkiem? 
Dziś przetestowałam dla Was Smartwach Samsung Galaxy Watch w wersji damskiej i męskiej. 





Samsung Galaxy Watch 

Samsung Galaxy Watch to najnowszy flagowy smartwach koreańskiego producenta. Po sukcesie jaki odniosły inteligentne zegarki poprzedniej generacji Samsung ulepszył swój topowy model o dodatkowe funkcje, zmienił design oraz wprowadził wersję kobiecą. Czy to był strzał w dziesiątkę?
Z pewnością można stwierdzić, że nie ma na rynku alternatywy dla Smatwacha Samsunga. Na pewno w wersji kobiecej. Szukałam, wertowałam rynek chiński i europejski. Smartwach dla kobiety to tylko Samsung Galaxy Watch. 



Na rynku dostępne są 3 modele Galaxy Watch: wersja 42 mm w opcji męskiej i damskiej oraz 46 mm w wersji męskiej. Nie ma co się oszukiwać. Wersja dla Pań urzekła mnie swoim wyglądem od samego początku. Piękna, złota obudowa, pudrowo-różowy pasek ze złotymi detalami oraz czarne wykończenia tworzą bardzo elegancką całość. Galaxy Watch nie przypomina sportowej opaski do mierzenia kroków. Galaxy Watch to inteligentny zegarek, którego nie powstydzimy się na biznesowym spotkaniu. 







Samsung Galaxy Watch parametry


Jak już wspominałam do wyboru mamy dwa rozmiary zegarka. Tarczę o wielkości 42 mm i tarczę 46 mm. 

Galaxy Watch 42 mm


  • Ekran: 1,2 cala, 
  • Rozdzielczość wyświetlacza 360 x 360,
  • Wymiary: 41,9 x 45,7 x 12,7 mm,
  • Waga: 49 g (bez paska)
  • Bateria: 270 mAh,
  • 768 MB pamięci RAM,
  • 4 GB pamięci wbudowanej - dostępna pamięć 1,5 GB,
  • Bluetooth 4.2, Wi-Fi, NFC,
  • odbiornik GPS/GLONASS,
  • szkło Corning Gorilla DX+,
  • wodoszczelność IP68 i 5ATM,
  • system operacyjny Tizen,
  • akcelerometr, żyroskop, barometr, pulsometr, czujnik natężenia światła.


Galaxy Watch 46 mm


  • Ekran 1,3 cala,
  • Rozdzielczość wyświetlacza 360 x 360,
  • Wymiary:  46 x 49 x 13 mm,
  • Waga: 63 g (bez paska),
  • Bateria: 472 mAh,
  • 768 MB pamięci RAM;
  • 4 GB pamięci wbudowanej - dostępna pamięć 1,5 GB,
  • Bluetooth 4.2, Wi-Fi, NFC,
  • odbiornik GPS/GLONASS,
  • szkło Corning Gorilla DX+,
  • wodoszczelność IP68 i 5ATM,
  • system operacyjny Tizen.
  • akcelerometr, żyroskop, barometr, pulsometr, czujnik natężenia światła.
Jak widzicie, oprócz wymiarów, zegarki różnią się także pojemnością baterii. Realnie rzecz biorąc przy standardowym wykorzystaniu zegarek 46 mm ładujemy raz na 3 dni a 42 mm raz na 2 dni. Oba zegarki są ładowane bezprzewodowo - wystarczy położyć je na załączonej przez producenta stacji dokującej. Oczywiście, jeśli włączymy tryb oszczędzania energii i zminimalizujemy w Galaxy Watch jego funkcje to czas pracy znacznie się wydłuży, jednak nie po to kupuję inteligentny zegarek by korzystać z niego jak z tradycyjnego. 



Samsung Galaxy Watch funkcje

Zmienne tarcze

Zaczynając od wyglądu zewnętrznego, do wyboru mamy kilkadziesiąt różnych tarczy, 
które możemy zmieniać w zależności od okazji, nastroju, humoru czy czego tylko nam się podoba.
Następnie możemy dokonać pełnej personalizacji zegarka, począwszy od instalowania aplikacji, które są nam potrzebne (niektóre są płatne 5-10 zł), poprzez wgranie swoich utworów aż po ustawienie w indywidualnej kolejności widgetów, które chcemy mieć w Galaxy Watch. W tym miejscu wspomnę o jednej rzeczy, która mi się w zegarku nie podoba - producent w specyfikacji informuje, że mamy wbudowane 4 GB pamięci. Warto jednak podkreślić, że z tych 4 GB jedynie 1,5 GB zostaje do naszej dyspozycji. Resztę zajmuje system operacyjny i aplikacje fabryczne.

Pogoda

Galaxy Watch wskazuje aktualną pogodę oraz prognozę pogody wraz z podziałem na godziny.


czujnik wysokości oraz barometr

funkcja liczenia kroków, licznik spalonych kalorii, średnie tętno, przebyte piętra



monitorowanie treningów

oczywiście jak na zegarek sportowy przystało, Galaxy Watch umożliwia nam monitorowanie różnych rodzajów treningów. I tak podczas biegu, marszu czy jazdy na rowerze, oprócz przebytego dystansu, średniej prędkości i liczby spalonych kalorii, możemy także sprawdzić dokładnie przebytą trasę, która zapisuje się na mapie. Wszystkie dane są przesyłane do aplikacji Samsung Health, gdzie możemy śledzić ich historię.



czujnik stresu

innowacyjną funkcją zegarka jest pomiar stresu, badany na podstawie aktualnego tętna. Jeśli zegarek wykryje, że poziom ten niebezpiecznie rośnie, zaleci ćwiczenia oddechowe. Funkcja ta niestety jest bardzo baterio-żerna więc byłam zmuszona ją wyłączyć.

monitoring snu
kalendarz wraz z powiadomieniami o planach
odbieranie i wykonywanie połączeń, pisanie i czytanie smsów

powiadomienia z aplikacji
budzik

minutnik
latarka
gry
mapy wraz z nawigacją
kalkulator
słuchanie muzyki z zegarka

i wiele, wiele innych

Samsung Galaxy Watch codzienne użytkowanie

Nie da się ukryć, że Samsung Galaxy Watch jest bardzo przydatnym gadżetem. Niestety ma kilka mankamentów o których napiszę za chwilę. Smartwache używam z Xiaomi Mi 8, natomiast mąż z Xiaomi Mi Max 2. W obu przypadkach parowanie przebiegło bezproblemowo. Zegarek wymagał tylko zainstalowania na smartfonie aplikacji Galaxy Wearable. 


Wspomnę jeszcze, że kiedyś byłam wielką fanką Samsunga. Telefony, które kupowałam były tylko tej firmy, oprócz tego pralka, lodówka, telewizor, klimatyzator i inne o których nawet nie pamiętam. Jednak jakość tych produktów mocno spadła. Urządzenia są mocno niestabilne, produkowane na ilość a nie na jakość. Niedopracowane. Po moich ostatnich przygodach z Galaxy S9+, o których przeczytacie tutaj >KLIK<, trochę nieufnie podchodziłam do kupna smartwachy Samsunga, jednak miłość od pierwszego wejrzenia oraz brak na rynku alternatywnego smartwacha dla kobiety zwyciężyły i postanowiłam spróbować kolejny raz z tą marką, przy okazji robiąc prezent także mężowi. 



W codziennym użytkowaniu, jak już wspominałam, zegarek jest bardzo użyteczny. Pomimo tego, że nie jestem zapaloną sportsmenką, a prowadzę po prostu normalny tryb życia, wiele jego funkcji jest przydatnych na tyle, że po kilku tygodniach użytkowania ciężko byłoby mi się z nimi rozstać. 

Mam tu na myśli nie tylko liczenie kroków (bo to miałam w Mi Bandzie 2 i 3 test >>>tutaj<<< i >>>tutaj<<<) ale głównie możliwość odbierania połączeń oraz dzwonienia, aktualne ciśnienie meteorologiczne (bardzo przydatna opcja dla homeopaty), możliwość zapisania treningu, monitoringu snu czy słuchania muzyki z zegarka. Apropo tej ostatniej opcji, warto zauważyć, że jakość dźwięku jest zaskakująco dobra. Ponadto możemy bezpośrednio z zegarka napisać smsa  (do osoby, którą mamy w ulubionych kontaktach), oraz przeczytać wiadomość z Messengera czy Hangoutsa. Możemy także na tę wiadomość odpisać. Ale co istotne - tylko bezpośrednio po przeczytaniu powiadomienia o otrzymaniu wiadomości. Następnie wiadomość znika i nie ma możliwości powrotu do niej z poziomu smartwacha. 

Kolejną rzeczą, kłopotliwą w użytkowaniu jest zawieszanie się zegarka. Oczywiście godzina się wyświetla, jednak nie wyskakują w nim żadne powiadomienia - to samo dzieje się zarówno u mnie jak i u męża, czyli problem jest głębszy. Po wyłączeniu i włączeniu smartwacha, powiadomienia w cudowny sposób się pojawiają. To według mnie typowa cecha Samsunga - niestabilność. 

Galaxy Watch został wyposażony w moduł NFC teoretycznie obsługujący płatności bezgotówkowe. Tylko teoretycznie. W praktyce nie ma przygotowanej żadnej aplikacji obsługującej ten system a co za tym idzie - opcja jest bezużyteczna. 

Reasumując, zegarki Galaxy Watch charakteryzują się nowoczesnym, stylowym i bardzo uniwersalnym designem oraz rozbudowaną funkcjonalnością. Są pod tym względem bezkonkurencyjne na rynku. Jednak mają kilka wad, które wymagają dopracowania - wystarczy większa aktualizacja by zostały zażegnane, szkoda że przed wprowadzeniem na rynek nie zostały zatem dopracowane. W tym momencie Galaxy Watch wygrywają monopolistyczną pozycją na rynku. Osobiście z utęsknieniem czekam na alternatywę od Xiaomi, która mam nadzieję, niedługo się pojawi.


Galaxy Watch wady:

  • mała ilość wolnego miejsca
  • nie obsługuje płatności dotykowych
  • zawiesza się
  • nie przyjmuje komend w języku polskim
  • brak aplikacji obsługującej komunikatory
  • nieintuicyjny

Galaxy Watch zalety:

  • możliwość odbierania i wykonywania połączeń,
  • stylowy, nowoczesny i uniwersalny design,
  • duża funkcjonalność,


Samsung Galaxy Watch gdzie kupić?

Samsung Galaxy Watch 46 mm możecie kupić tutaj >>>KLIK<<<
Samsung Galaxy Watch 42 mm w wersji kobiecej tutaj >>>KLIK<<<
Samsung Galaxy Watch 42 mm w wersji męskiej tutaj >>>KLIK<<<
Do każdego z zegarków można dokupić różne paski oraz opaski, a także szkła ochronne. Te akcesoria jednak w Polsce nie są dostępne lub dużo droższe niż na chińskim rynku. >>>KLIK<<<.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz