2/22/2018

Niania wideo za mniej niż 100 zł

Niania elektroniczna z kamerą to urządzenie, które przyda się nawet w małym mieszkaniu jeśli tylko mieszka w nim dziecko. 

Co więcej, przyda się także gdy jest w nim większe dziecko, pies albo mąż. 

Wideoniania nie musi być droga. 

Pokażę Wam, że możecie za mniej niż 100 zł kupić nianię video z dużym zasięgiem.


Tania video niania

O zaletach wideoniani chyba nie muszę Wam wspominać? 

Wielkim luksusem jest możliwość podejrzenia śpiącego dziecka (lub bawiącego się w złowrogiej, długiej ciszy :))

Ceny wideo niań są bardzo zróżnicowane. 

W zasadzie najtańszą możemy kupić już za 200 zł, a standardowe ceny to ok. 800 - 1200 zł.  Różnica tkwi w parametrach i możliwościach niań. Wszystkie działają na zasadzie małej kamerki
i odbiornika, na którym wyświetla nam się obraz i jesteśmy ograniczone zasięgiem. Te tańsze pozwalają na wyjście z odbiornikiem jedynie do drugiego pokoju podczas gdy najdroższe modele pozwalają nam podglądać dziecko nawet z drugiego końca świata. Tylko ta cena....

... ale mam dla Was alternatywę:)

Kupcie elektroniczną kamerkę.

Kamera Sannce 

Za moją kamerę kupioną na Aliexpress zapłaciłam 80 zł. Dotarła do mnie w około miesiąc po zamówieniu. Solidnie zapakowana, bez żadnych dodatkowych opłat celnych.
Moja kamera jest chwilowo niedostępna, ale tutaj macie link do podobnej >klik<. A jeśli nie wiecie jak kupować na Gearbest to zapraszam do mojego artykułu >klik<

Kamera Sannce obsługuje Wifi i jest w rozdzielczości HD. Wyposażona w podczerwień i możliwość mocowania do ściany lub sufitu. Jest kamerą IP co oznacza, że ma w sobie kartę sieciową dzięki czemu logując się w odpowiedniej aplikacji możemy nawiązać z nią połączenie bezpośrednie (bez żadnych dodatkowych urządzeń typu rejestrator) i na bieżąco monitorować obraz. 

Niewielkie rozmiary kamery (9 x 9,5 x 11,5 cm) umożliwiają wygodne ustawienie urządzenia.

Kamera Sannce w formie videoniani


Efekt niani video uzyskujemy logując się do kamery za pomocą aplikacji Sannce Cam - do pobrania w App Store i Sklepie Play. Aplikację testowałam zarówno na Ipadzie jak i Tablecie z Androidem. Zdecydowanie, jeśli macie wybór - korzystajcie z Androida
Aplikacja o dziwo pracuje o wiele stabilniej.

Kamera Sannce ma wbudowany mikrofon i głośnik co pozwala na dwustronny tok mówienia. Czyli nasza wideoniania elektroniczna nie tylko podsłuchuje dziecko ale i pozwala nam do niego mówić jeśli tego potrzebujemy. Działa to podobnie jak w krótkofalówce - albo słuchamy albo mówimy :)

Nasza niania wideo wyposażona jest w czytnik kart pamięci i czujnik ruchu, a podczerwień obsługuje odległość 10-15 m. Kąt widzenia niani to 60 stopni. Obraca się prawie dookoła własnej osi (350 stopni) oraz 90 stopni w górę i w dół - jest to super cecha bo jeśli dobrze ją umiejscowimy to możemy podglądać cały pokój - sterując kamerą za pomocą aplikacji.

Obraz w kamerze oczywiście zabezpieczamy hasłem blokując się przed niezapowiedzianymi odwiedzinami osób niepowołanych.
Sannce kamera videoniania dodatkowe funkcje

Kamera po uruchomieniu wita się z nami głośną komendą głosową, sygnalizując tym samym, że jest gotowa do użycia. Funkcję tę możemy oczywiście wyłączyć w menu - była to jedna z pierwszych opcji, które zmieniłam :)

Kamera Wifi wyposażona jest w czujnik ruchu. Jeśli dziecko, które monitorujemy zacznie się ruszać w naszej aplikacji na smartfonie lub tablecie zacznie wyć alarm. Podobnie możemy ustawić alert na płacz dziecka. 

Co do jakości obrazu - mój model kamery wyświetla obraz w jakości Hd Ready (720p), na rynku dostępna jest także kamera w jakości Full Hd (1080p). Różnią się ceną. Kupiłam tańszą bo chciałam w ogóle przekonać się czy taki sposób monitoringu dziecka będzie się sprawdzał. 
Jakość obrazu nie powala - zresztą widzicie sami na zdjęciach. Jednak powróćmy do celu w jakim ją kupiłam - ma służyć za wideonianię, a nie kamerę do uwieczniania ważnych rodzinnych wydarzeń.Nagrywanie obrazu w czasie rzeczywistym - możemy nagrać obraz, który aktualnie oglądamy. Film zapisuje się wtedy na urządzeniu mobilnym.

Rejestrowanie - jeśli zaś chcemy, żeby kamera rejestrowała obraz na stałe musimy włożyć do niej kartę pamięci lub podłączyć ją do rejestratora. Dzięki temu, że kamera łączy się z Wifi, możemy podglądać obraz, który wyświetla z każdego miejsca na ziemi (o ile tylko mamy dostęp do internetu). Jest to videoniania z największym możliwym zasięgiem.

Sannce kamera niania wideo użytkowanie


Kamery używam od kilku tygodni. 

Po pierwszym wieczorze z nią zastanawiałam się jak mogłam żyć bez. 
Niesamowicie wygodne jest, że nie trzeba biec na piętro po każdym odezwaniu się dziecka. Dotychczas używałam tradycyjnej niani elektronicznej firmy Philips, która służy mi już 7 lat. Synek budzi się średnio co pół godziny. Teraz już wiem, że wielokrotnie po prostu kwęknie przekręcając się, a ja biegnąc na górę sama go wybudzałam ze snu. 

Super komfortowe jest to, że wystarczy zerknąć na ekran tabletu, żeby zobaczyć co robi dziecko - bez konieczności wbiegania do sypialni. 

Czujnik ruchu i dźwięku w moim przypadku zupełnie się nie sprawdza. Alerty wyły w niewłaściwych momentach - albo nie wyczuwały ruchu albo wyczuwały nieistniejący. Włączam po prostu w tablecie obraz wraz z włączonym mikrofonem i w ten sposób monitoruję dziecko
Jako dodatek używam jeszcze nianię Philipsa. To dlatego, że niestety internet często zrywa na chwilę połączenie - a tego już kamera nie jest w stanie przetworzyć i się rozłącza, a nie potrafi sama się z powrotem połączyć. Zdarzyło się więc, że zajęta pracą nie zauważyłam rozłączenia sieci i nie słyszałam synka :( 

Uwaga, 
niani, która łączy się przez Wifi nie możemy zaufać w 100%. Należy mieć ją zawsze w zasięgu wzroku i wychwycić ewentualne przerwanie połączenia z siecią.

Kupując tradycyjną nianię video, mamy świadomość, że będziemy jej używać góra 2 lata. Kupując kamerę z funkcją niani wideo wiemy, że kiedy skończymy jej używać jako niani możemy wykorzystywać urządzenie do monitoringu domu. Jest to jedna inwestycja na lata - za całe 80 zł:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz