3/31/2018

Szczoteczka soniczna Sarmocare Alfawise S100 test

Szczoteczka soniczna.
Brzmi obco?
Możliwe bo i produkt jest nie tyle nowy, co unowocześniony.
Szczoteczka soniczna to w skrócie wypasiona szczoteczka elektryczna.
W wielkim skrócie.
Co ją odróżnia od reszty i dlaczego warto się jej przyjrzeć? 

Szczoteczka soniczna - co to jest?


Szczoteczka soniczna w swoim działaniu wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych. Połączenie wysokiej częstotliwości drgań i szerokiego zakresu ruchów włosia szczoteczki wywołuje tzw. Dynamiczną Akcję Czyszczącą. Dzięki niemu włosie szczoteczki wprawiane jest w ruch wymiatający - znacznie zdrowszy dla zębów, delikatniejszy dla dziąseł i lepiej czyszczący niż tradycyjny ruch rotacyjny.

Fale dźwiękowe rozchodząc się w płynie (woda, ślina) wprawiają w ruch włosie szczoteczki wywołując powstanie chmury mikrobąbelków, które przenikają w nasze przestrzenie międzyzębowe skutecznie je oczyszczając. Mikrobąbelki docierają tam, gdzie nie docierają włókna szczoteczek (nawet do 4 mm poza zasięgiem włosia). Szczoteczka soniczna perfekcyjnie czyści zęby także od strony języka.

Szczoteczki soniczne w przeciwieństwie do szczoteczek elektrycznych dzięki swojej delikatności są polecane również osobom z wrażliwymi dziąsłami i nadwrażliwością szkliwa 

Szczoteczka soniczna cechy:

 • usuwa przebarwienia - w naturalny sposób wybiela zęby,
 • wykorzystuje ruch wymiatająco - pulsujący, dzięki czemu nie uszkadza dziąseł oraz ogranicza stany zapalne i krwawienia,
 • wykonuje 31 000 ruchów pulsacyjnych na minutę (w przypadku Alfawise S100), zwykła szczoteczka elektryczna w ciągu minuty wykonuje 5600 ruchów,
 • podczas jednego szczotkowania usuwa 6 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna,
 • dzięki mikrobąbelkom skuteczniej dociera do przestrzeni międzyzębowych i tylnych zębów,
 • czyści w oparciu o Dynamiczną Akcję Czyszczącą.Szczoteczka soniczna Sarmocare Alfawise S100


W Polsce ceny szczoteczek sonicznych oscylują w granicach 500 zł. Nie zapłacę tyle za szczoteczkę, którą chcę wypróbować, a nie jestem pewna czy będzie mi odpowiadała. Z pomocą przyszedł Gearbest. Za swoją szczoteczkę zapłaciłam 90 zł, wysyłka nastąpiła z Polski i paczka szła 5 dni.

Link do białej szczoteczki znajdziecie tutaj (oznaczenie magazynu w Polsce to G-W-4). Obecnie w promocji jest czarna szczoteczka dostępna tutaj. 
Tutaj natomiast >klik< znajdziecie aktualne kody rabatowe, dzięki którym możecie jeszcze obniżyć cenę szczoteczki (ceny promocyjnej nie obniżycie). Jeśli nie wiecie jak kupować na Gearbest, przeczytajcie ten artykuł >klik<
W zestawie razem ze szczoteczką otrzymałam: 
 • dwie końcówki (rzecz o tyle fajna, że możemy korzystać z jednej szczoteczki razem z mężem),
 • ładowarkę zasilaną z USB,
 • etui podróżne, które mieści szczoteczkę i 2 końcówki, jednak co według mnie ważne końcówki mieszczą się w etui tylko bez plastikowych osłonek,
 • instrukcję w języku angielskim.


Alfawise s100 - cechy

 • Posiada 5 trybów pracy: czyszczenie, delikatne czyszczenie, masaż, wybielanie, polerowanie.
 • Ma wbudowany 2 minutowy timer zapewniający optymalny czas szczotkowania zębów oraz drugi 30 sekundowy, który krótkim zatrzymaniem pracy sygnalizuje nam, że powinniśmy zmienić strefę szczotkowania zębów.
 • Generuje 31 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
 • Jest wodoodporna, jednak producent nie zaleca mycia zębów pod prysznicem.
 • Fajny i użyteczny design - przyjemna w dotyku i wygodna w trzymaniu.
 • Przy normalnym użytkowaniu bateria wystarcza na ok. 4 tygodnie (!!!).
 • Końcówki szczoteczki powinno się wymieniać co 3 miesiące (koszt 2 sztuk to około 17 zł do kupienia tutaj). 
 • Podróżne etui w zestawie.

Szczoteczka soniczna Alfawise s100 - pierwsze wrażenie

Nie lubiłam używać szczoteczki elektrycznej. Mam wrażliwe zęby i zawsze po kilku umyciach taką szczoteczką miałam problem z zimnymi i ciepłymi posiłkami objawiający się bólem zębów. Dlatego trochę bałam się użycia szczoteczki sonicznej. Ciekawość wygrała :) Na szczęście!
Zęby nie są podrażnione, są za to rewelacyjnie umyte. W dotyku nie czuć absolutnie żadnych zanieczyszczeń a jedynie nieskazitelnie gładką powierzchnię. 

Producent zaleca, żeby przez pierwszy tydzień myć zęby w trybie Massage, kolejny tydzień w Sensitive i następny w Clean. Tym samym mamy stopniowo zwiększać intensywność mycia. 

Pierwsze użycie szczoteczki to dziwne przeżycie. Z jednej strony dźwięk jak u dentysty, z drugiej dziwne łaskotanie w zęby i brak kałuży rozmemłanej pasty do zębów. W moim przypadku  szczoteczka miała trudne zadanie i tym bardziej byłam ciekawa efektów. Mianowicie wcześniej potraktowałam zęby kanapką, karpatką, herbatą  i paluszkami co wywołało mieszankę wybuchową i uczucie bardzo brudnych zębów. Efekt był rewelacyjny. Zęby nie dość, że domyte w 100% to jeszcze fajnie wypolerowane i gładkie. Przy kolejnych myciach do uczucia łaskotania się przyzwyczajamy, natomiast efekty "po" w dalszym ciągu są niesamowite. Jedyną nieprzyjemną rzeczą jest moment, w którym dotkniemy plastikową częścią szczoteczki do zębów, należy to po prostu wyeliminować :)Szczoteczka soniczna Alfawise s100 - czy warto kupić?

Bardzo warto :) Pomimo mojej pasji do gadżetów nie wyobrażam sobie zapłacić 500 zł za szczoteczkę do zębów. Jednak kupić szczoteczkę soniczną za niespełna 100 zł już jak najbardziej. 
W tej cenie to super inwestycja. Polecam.
Edit: 4.07.2018 
Szczoteczki używam 3 miesiące. Dacie wiarę, że przez ten czas ANI RAZU jej nie ładowałam? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz