7/16/2018

Jak zrobić przelew w dolarach?

W dobie zakupów przez Internet kupić możemy dosłownie wszystko i wszędzie. Nie ważne czy pracujesz za granicą, sprowadzasz towar do firmy, importujesz chińskie produkty czy chcesz kupić sobie super torebkę w Stanach, często barierą okazuje się wykonanie przelewu zagranicznego. Jakiś czas temu sama stałam przed problemem - jak zapłacić w dolarach praktycznie bezkosztowo?


Jak zapłacić w dolarach bez konta walutowego?

Obecnie konto walutowe nie jest potrzebne, żeby zrobić przelew w dolarach, Euro czy jakiejkolwiek innej walucie. Co więcej - niesie za sobą dodatkowe opłaty w postaci utrzymania takiego konta i nie zawsze korzystnego przewalutowania. Przelew zagraniczny z tradycyjnego konta osobistego oprócz nieatrakcyjnego kursu niesie ze sobą duże prawdopodobieństwo naliczenia dodatkowych kosztów. Podobnie rzecz ma się z płatnością kartami kredytowymi - płatność w innej walucie powoduje duże prowizje. Od dwóch lat przelewy w dolarach wykonuję za pomocą serwisu Currency Fair.  Z portalu jestem tak bardzo zadowolona, że dziś chcę go Wam polecić!


CurrencyFair - jak działa?

Currency Fair to największy rynek wymiany walut pomiędzy użytkownikami zapewniający tym samym konkurencyjne kursy walut. To oznacza, że platforma w zasadzie zrzesza osoby z całego świata, które dokonują pomiędzy sobą wymian walut. W praktyce wygląda to tak, że "wystawiacie" swoje złotówki i wpisujecie kurs w jakim chcielibyście wymienić je na dolary. Jeśli znajdzie się inny użytkownik, który zgodzi się na Wasze warunki, dokonujecie wymiany. Jeśli nie chcecie czekać na innych użytkowników, zawsze możecie także wymienić pieniądze po kursie serwisu. Cała platforma jest łatwa w użyciu, a przelew zagraniczny kosztuje 10 zł niezależnie od jego wartości. Oczywiście firma obsługuje także przelewy w innych walutach, a na swoich rachunkach zarejestrowanych na platformie możecie trzymać dowolną walutę. CurrencyFair podlega ścisłemu nadzorowi Centralnego Banku Irlandii, przez co nie musicie obawiać się o bezpieczeństwo Waszych środków. W połączeniu z wysokiej jakości zabezpieczeniami internetowymi platforma ta stanowi rozwiązanie pewne i niezawodne nawet podczas przesyłania znaczących ilości pieniędzy.

W celu założenia konta w serwisie oprócz standardowej rejestracji adresu email musimy przesłać skan dowodu osobistego oraz dwa dokumenty potwierdzające adres zamieszkania - najprościej dwa dowolne rachunki. Dzięki takiej personalizacji mamy gwarancję bezpieczeństwa transakcji. 
CurrencyFair jak zrobić przelew krok po kroku

Po zalogowaniu do panelu widzimy stan swojego konta. Ponieważ dokonuję płatności w dolarach, posiadam dwa konta - w złotówkach i dolarach. Pierwszy krok, który musimy zrobić to wpłacenie pieniędzy na konto platformowe. W tym celu klikamy "wpłać środki", umieszczone na kolumnie z lewej strony.Wybieramy opcję niżej - Send in Only lub Tylko wpłać jeśli używacie platformy po polsku oraz wpisujecie kwotę jaką będziecie wpłacać. W kolejnym kroku definiujecie konto bankowe w swoim banku, z którego będziecie dokonywać przelewu.
W kolejnym kroku widzimy dane do przelewu, który musimy wykonać, żeby nasze środki zostały zaksięgowane na Currency Fair. 


Środki zaksięgowane są na koncie kolejnego dnia roboczego wieczorem lub szybciej. Kolejnym krokiem jest wymiana waluty. W tym celu wchodzimy w zakładkę "Exchange" lub Wymień w polskiej wersji językowej. Definiujemy jaką kwotę chcemy wymienić oraz wybieramy czy po kursie Currency czy z innym użytkownikiem. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję to ustalamy kurs jaki nas interesuje i czekamy na transakcję. 


Po wymianie waluty, zostaje nam już tylko przelew do banku naszego odbiorcy. Wchodzimy w zakładkę Transfer out lub Wypłać środki. Wybieramy bank z listy zdefiniowanych odbiorów lub wpisujemy wszystkie dane odbiorcy jeśli robimy przelew po raz pierwszy. Gotowe! Środki do USA lecą ok 3 dni  >>>KLIK<<< a całkowity koszt przelewu to 10 zł lub 3$.


1 komentarz:

  1. Owszem, nie tylko z bankowego konta walutowego można zrobić przelew w USD (tudzież innej walucie), ja np. realizowałam kilka razy z gieldawalut.com. Koszt 5-9 zł (zależnie od waluty), a dobre jest to że na wymianie waluty oszczędza się sporo. Kursy mocno zbliżone do rynkowych ale...zamiast spreadu płaci się prowizję, można to potraktować jako mały minus lecz to jest tzw. kwestia sporna moim zdaniem a to dlatego, że prowizja wynosi maks. 0,2%. W praktyce najczęściej mniej. Moim zdaniem warto porównać z innymi sposobami na wymianę waluty oraz przelew międzynarodowy.

    OdpowiedzUsuń