7/20/2018

Samsung New Triangle klimatyzator ścienny AR09NXWSAURNEU/X

Samsung New Triangle to rewolucja w dziedzinie klimatyzatorów domowych. W moje ręce trafił nowy model klimatyzatora AR09NXWSAURNEU/X z półki Classic + z innowacyjnymi parametrami. Urządzenie posiada zróżnicowane tryby pracy oraz sterowanie za pomocą smartfona. Czy warto w nie zainwestować?

Klimatyzatory Samsung to inne spojrzenie na chłodzenie


Klimatyzatory Samsung wyróżniają się od tańszych alternatyw jakością i parametrami - za wyższą ceną dumnie kroczy wyższy standard użytkowania. Samsung New Triangle łączy efektywne chłodzenie, komfort przebywania w pomieszczeniu przy włączonym urządzeniu oraz nowoczesny design - wyjątkową formę trójkąta. To właśnie dzięki  tej unikalnej  formie  trójkąta  w klimatyzatorach Samsung, zwiększono znacznie powierzchnię ssącą, co umożliwia przepływ większej ilości powietrza. Szeroka "kierownica" pozioma oraz poprawiony kąt nawiewu, z dodatkowymi "kierownicami" pionowymi w kształcie V, również przyczyniają się do poprawy przepływu powietrza. To wszystko sprawia, że powietrze dociera z łatwością w najdalsze zakamarki pomieszczenia. 

W dodatku ten model urządzeń może być sterowany za pomocą sieci Wifi, przy pomocy aplikacji SmartThings na telefonie. Dzięki temu mamy możliwość zdalnego włączenia lub wyłączenia klimatyzatora, kontrolowania funkcji i trybów działania oraz harmonogramu pracy z każdego miejsca i o każdym czasie. Teraz, aby wrócić do przyjemnie chłodnego mieszkania, wychodząc z pracy wystarczy włączyć klimatyzator za pomocą smartfona.

Dodatkowo, w aplikacji mamy do dyspozycji monitor energii. Przy pomocy monitora energii można sprawdzać średnie dzienne, tygodniowe lub miesięczne zużycie energii. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności energetycznej. Po  zakończeniu  pracy  w trybie  chłodzenia,  funkcja Auto Clean automatycznie uruchamia wentylator, żeby usunąć wilgoć z wymiennika. Dzięki temu pozostaje on czysty i suchy, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i bakterii.

Samsung New Triangle AR09NXWSAURNEU/X


Podróżując i przebywając w hotelach miałam do czynienia z klimatyzatorami, obok których nie dało się stanąć bo nie dość, że były strasznie głośne to jeszcze przeraźliwie mocno wiały. Dlatego bałam się zamontowania klimatyzatora w sypialni pomimo, że jest tam bardzo potrzebny (okna od zachodu, z dodatkowo dość oryginalnie zaaranżowanymi ścianami), sprawiały że wieczorami temperatura w pokoju oscylowała w granicach 30 stopni. Długo się wzbraniałam przed tym rozwiązaniem. W innych miejscach domu upał nie jest tak bardzo odczuwalny ale to właśnie sypialnia jest miejscem gdzie chcemy znaleźć ukojenie po dniu ciężkiej pracy, a jeśli panuje w niej przeraźliwy skwar to możemy znaleźć jedynie irytację a nie ukojenie :) Do zakupu klimatyzatora przekonał mnie mąż wraz z synkiem, który nie znosi upału i tym bardziej nie chce spać w gorącym pomieszczeniu, a swoimi częstymi pobudkami skutecznie uprzykrzał wieczory innym domownikom. 

Klimatyzator Samsung New Triangle dzięki inteligentnym funkcjom chłodzenia zapewnia potężne możliwości i pozwala stworzyć komfortowe warunki. To mnie przekonało i sprawiło, że wybór padł właśnie na Samsunga. Faktycznie praca klimatyzatora sprawia niesamowite wrażenie. Nie dość, że nie hałasuje, jest praktycznie niesłyszalny to jeszcze dzięki różnym funkcjom pracy możemy ustawić taki tryb, który będzie chłodził pomimo braku "wiania" na nas. Przy włączonym klimatyzatorze spokojnie da się spać, nie "owiewa" nas. A co kluczowe... najmłodszy członek naszej rodziny przestał się budzić co 30 minut z powodu upału :)

Samsung New Triangle ma moc chłodzenia 2,75 kw, grzewczą 3,2 kW co odpowiada najwyższemu poborowi mocy z sieci na poziomie 0,82 kW lub 0,84 kW.  Dostępny jest także w wersji 3,5 kW.

Samsung New Triangle funkcje Quick Smart


1. Tryb Auto

Klimatyzator sam dobierze ustawienia pozwalające uzyskać w pomieszczeniu optymalne warunki.


2. Tryb Fan (Wentylator)

Pozwala korzystać z klimatyzatora w sposób analogiczny do zwykłego wentylatora. Pozwala uzyskać efekt naturalnej bryzy. O moich doświadczeniach z poprzednim wentylatorem możecie przeczytać tutaj >KLIK<

3. Funkcja Fast

Funkcja ta umożliwa szybkie nagrzanie lub ochłodzenie powietrza w pomieszczeniu (tak, tak. Klimatyzator może służyć także za piecyk zimą :)). Jest to najszybsza opcja schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia ze wszystkich trybów urządzenia. 

4.  Funkcja Comfort

Moja ulubiona. Łagodne grzanie lub chłodzenie. Podczas używania tego trybu w ogóle nie czuć, że klimatyzator pracuje. Dostrzegamy jedynie efekty jego pracy :)

5. Funkcja Quiet

Dodatkowe zmniejszenie hałasu generowanego podczas działania urządzenia. 

6. Funkcja chłodzenia 2-stopniowego

Umożliwia szybkie uzyskanie żądanej temperatury a następnie utrzymywanie jej dzięki pracy wentylatora.

7. Tryb osuszania

Osusza powietrze w pomieszczeniu i usuwa nadmierną wilgotność w deszczową pogodę

8. Funkcja good’sleep


Funkcja good’sleep gwarantuje najwłaściwszą temperaturę w pomieszczeniu, odpowiednio do fazy Twojego snu.
Sterowanie przez Wifi

Pozwala na sterowanie klimatyzatorem za pomocą aplikacji SmartThings. Aplikacja jest dostępna za darmo w Android Play i AppStore. 


Panel sterowania w aplikacji


Dzięki aplikacji możemy sprawować pełną kontrolę nad naszym klimatyzatorem z każdego miejsca na ziemi. Skonfigurujemy wszystko: począwszy od tego czy ma wydawać sygnały dźwiękowe, przez tryby pracy aż po ustawienie harmonogramu działania. Możemy także ustalić, że ma się uruchamiać gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie zdefiniowany poziom, lub zaplanować harmonogram chłodzenia na określoną godzinę w wybrane dni. 

Jednak to jeszcze nie wszystkie możliwości. W aplikacji możemy śledzić także ilość zużytej energii naszego klimatyzatora. Wyświetlane wartości należą do zakresu 0,1 kWh do 99 kWh. Zużycie energii jest monitorowane od momentu włączenia klimatyzatora. Wartość zostaje wyzerowana w chwili wyłączenia klimatyzatora jednak pozostaje do wglądu w statystykach aplikacji. 

Kontrola zużycia energii klimatyzatora
Jak widać, klasa energetyczna A++, którą posiada klimatyzator jest jak najbardziej zasłużona. Urządzenie faktycznie pobiera bardzo mało energii.
Samsung New Triangle wady i zalety

Wady:

 • brak jonizatora, 
 • brak oczyszczacza powietrza (standard w droższych modelach),


Zalety: 

 • cichy,
 • wiele trybów pracy,
 • podczas przebywania w pomieszczeniu praca klimatyzatora nie przeszkadza, gdyż nie wytwarza silnych i gwałtownych podmuchów,
 • filtr easy plus - unikalna siateczka posiadająca materiał antybakteryjny i antywirusowy,
 • sterowanie za pomocą WiFi,
 • ładny design,
 • pilot z wyświetlaczem, na którym podejrzymy aktualne ustawienia,
 • moc 2.5 kW wystarcza na około 20-30 m2, przy większych powierzchniach będzie chłodniej ale może nie osiągnąć żadanej temperatury,
 • silnik inverterowy 8 polowy - super oszczędny, 
 • cicha jednostka zewnętrzna,
 • cena. Urządzenie kosztuje ok. 3300 zł jest jednym z tańszych a w tej cenie otrzymujecie komfort przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu. Mój klimatyzator kupowałam tutaj >KLIK< .Brak komentarzy:

Prześlij komentarz