5/16/2018

Bosch TWK8611P nowe spojrzenie na czajnik elektryczny

Czy wiecie, że kawy i herbaty nie powinno zalewać się wrzątkiem? Temperatura wody jest bardzo ważna w procesie parzenia kawy i herbaty i ma wpływ na finalny smak napoju. Zalanie wrzątkiem zabija naturalny smak i właściwości esencji. 

Czajnik z regulacją temperatury to moje najnowsze odkrycie, którym jestem zachwycona :)Po co w czajniku regulacja temperatury?


Wbrew pozorom regulacja temperatury wody to bardzo przydatna funkcja i z czasem coraz więcej urządzeń do gotowania będzie w nią wyposażona. 
Po pierwsze kawy i herbaty nie powinniśmy zalewać wrzątkiem. Ta sama zasada dotyczy ziół. Zalane wrzącą wodą, zostają sparzone i tracą nie tylko swoje właściwości ale także oryginalny aromat i smak. Zioła powinno zalewać się wodą w temperaturze 90 stopni Celcjusza. Przy tradycyjnym czajniku elektrycznym wykonanie takich zaleceń jest uciążliwe, chyba że stoimy nad czajnikiem z termometrem. 

Optymalna temperatura parzenia kawy to 90 stopni Celcjusza. Herbatę czarną powinno się zalewać wodą o temperaturze 95 stopni Celcjusza.

Czajnik z regulacją temperatury wody przydatny jest także przy małym dziecku. Każda mama wie, że kaszkę należy wsypać do wody uprzednio zagotowanej i nie przekraczającej 40 stopni. 


Czajnik elektryczny Bosch TWK 8611P z regulacją temperaturyDla miłośników designu i koneserów herbatyCzajnik Bosch na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę nowoczesnym i nieszablonowym designem. Biały kolor połączony z aluminium umieszczony na podkładce z przyciskami zdecydowanie różni się od wyglądu czajnika, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Samo urządzenie jest stosunkowo lekkie, jak dla mnie rączka do trzymania jest trochę zbyt prostokątna, ale może to kwestia tego, że jestem przyzwyczajona do półokrągłej.


Sama obsługa urządzenia jest oczywiście banalnie prosta. Wlewamy wodę (łatwy system otwierania pokrywki za pomocą przycisku umieszczonego centralnie po środku), wciskamy guzik zasilający i wybieramy interesującą nas temperaturę. Domyślnie jest to opcja wybrana ostatnio, nie musimy zatem za każdym razem ustawiać wariantu. Dodatkowo czajnik Bosch TWK8611P wyposażony jest w funkcję podtrzymywania temperatury - nawet przez 30 minut może utrzymywać żądaną ciepłotę. Opcja przydaje się np. gdy mamy gości i co chwilę serwujemy ciepłe napoje.

Bosch TWK8611P obecnie kosztuje w granicach 250 zł i kupimy go w standardowych sklepach internetowych. Jeśli planujecie kupno nowego czajnika elektrycznego to gorąco polecam ten model.


4 komentarze:

 1. A co ma wewnątrz? Bo mnie chyba najbardziej do elektrycznych zraża plastikowy posmak wody. Naprawdę to czuję. Ten jest bardzo ładny i na regulację temperatury... Mogłabym się skusić

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne rozwiązanie! Niektóre herbaty (a nawet jajka) potrzebują dokładnej temperatury aby dały optymalne właściwości. Tak gadżet rozwiązuje wiele kuchennych dylematów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wewnątrz plastik. Ja używam wyłącznie wody filtrowanej więc nie czuję żadnego plastiku w wodzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć. Szukam czajnika który jeśli np chcę zaparzyć zieloną herbatę i potrzebuję 80 stopni to najpierw zagotuje wodę do 100 stopni (ze względu na fakt że wcześniej nie była zagotowania) a da mi znać przy 80. Czy ten czajnik ma taką możliwość?

  OdpowiedzUsuń