6/28/2018

Xiaomi Mi Band 3 vs Xiaomi Mi Band 2 test - porównanie inteligentnych opasek

 Xiaomi Mi Band 3 właśnie wchodzi na rynek. Jakie są różnice pomiędzy opaską nowej generacji a tak uwielbianą przez Polaków Mi Band 2? Czym Mi Band 3 różni się od poprzedniej wersji i czy warto go kupić?

Opaski Mi Band 2 i Mi Band 3 test i porównanie 


W komentarzach pytacie czym się różni Xiaomi Mi Band 3 od Mi Band 2 oraz czy warto kupić Mi Banda 3? Specjalnie dla Was przetestowałam działanie tych modeli opasek. Test trwał 3 dni. Do testu użyłam dwóch opasek Xiaomi Mi Band 2 oraz jednej Xiaomi Mi Band 3. Nosiłam je przez ten czas nie przerwanie na ręku. Sprawdzałam głównie ich podstawową funkcję czyli pomiar kroków oraz parametry związane z pomiarem snu. Pech chciał, że w ciągu tych 3 dni głównie padał deszcz, stąd stosunkowo niska aktywność jednak myślę, że nie przeszkodziło to w wyrobieniu sobie opinii o działaniu opasek do mierzenia kroków.

Xiaomi Mi Band 2 kontra Xiaomi Mi Band 3 dzień pierwszy

W celu identyfikacji opasek przyjęłam następujące oznaczenia: Mi Band 3 (po lewej), Mi Band 2A (w środku) i Mi Band 2B (po prawej).


Opaski kolejno: Xiaomi Mi Band 3, Mi Band 2A, Mi Band 2B
Pierwsze zdjęcie kontrolne wykonane pierwszego dnia około godziny 15 pokazało dużą dysproporcję w pomiarach kroków pomiędzy opaskami. Różnice między Mi Bandem 3 a Mi Bandem 2A nie były duże, jednak Mi Band 2B została daleko w tyle. 

Jak widać, w wieczornym podsumowaniu statystyk sytuacja przedstawiała się podobnie jak
w południe. Nadal najwięcej kroków naliczył Mi Band 3, a dalej kolejno Mi Band 2A i Mi Band 2B. 

Test inteligentnych opasek - analiza pomiaru snu

Ciekawie przedstawiają się statystyki odnośnie analizy snu. O ile czas snu zgadza się w przypadku Mi Banda 3 i 2B, o tyle 2A nie zarejestrowało trwającego ponad godzinę przebudzenia w rezultacie powstała różnica w czasie snu. Zupełnie inaczej natomiast wszystkie opaski pokazują czas głębokiego snu.

Mi Band 3 kontra Xiaomi Mi Band 2 test dzień drugi

Wyniki pierwszego dnia testów pomiarów kroków w opaskach zaniepokoiły mnie. Zastanawiałam się co może być powodem tak dużej dysproporcji w pomiarach opaski Mi Band 2B. Zwróciłam uwagę na to, że jako jedyna posiada ona metalowy pasek. Pomyślałam, że to może on jest powodem słabego naliczania kroków i zmieniłam go na silikonowy. Okazało się, że drugiego dnia testu pomiar był już inny.

Pomiar kroków

Drugiego dnia testu, pomiar kroków w Mi Bandach 2 wyrównał się. Nadal Mi Band 3 naliczał więcej kroków.

Analiza snu
Podobnie jak pierwszego dnia, pomiar snu w opasce Mi Band 2A różnił się od pozostałych. Różny był także pomiar snu głębokiego w każdej z tych opasek oraz statystyki odnośnie snu pozostąłych użytkowników.

Porównanie Mi Band 3 i Xiaomi Mi Band 2 test dzień trzeciPomiar krokówPodobnie jak poprzedniego dnia, Mi Band 3 kończy z zaskakującą przewagą nad Mi bandami 2, które pokazują mniej więcej ten sam pomiar.

Analiza snuTrzeciego dnia opaskom udało się dojść do porozumienia i pokazywać zbliżone statystyki snu. Podobna jest zarówno długość snu jak i czas snu głębokiego. Prawidłowo odwzorowują godzinę zaśnięcia i pobudki.


Porównanie Mi Band 3 i Xiaomi Mi Band 2 wnioski

  • Metalowy pasek, którego używałam przy opasce Mi Band 2B znacząco zaniżał pomiar kroków.
  • Nowocześniejszy Mi Band 3 jest w stanie liczyć poprawnie kroki w trudniejszych warunkach np. trzymając rękę na rączce wózka dziecięcego
  • Mi Band 3 polecany jest dla osób, które aktywnie spędzają czas w wodzie ponieważ nie ma żadnych ograniczeń czasowych na przebywanie w zanurzeniu jak to miało miejsce w mi band 2 (do 30 minut)
  • Mi band 3 ma większy ekran (0,78 w stosunku do 0,42  w mi band 2) co pozwala na wyświetlanie dodatkowych informacji, które są bardzo przydatne np. pogoda, kto dzwoni, treść oraz nadawca wiadomości itp.
  • Mi band 3 posiada nowe ciekawe i przydatne opcje jak np. wyszukiwanie telefonu, wykonanie zrzutu ekranu, stoper i inne - szczegółowy Test Mi Band 3 znajdziesz tutaj >>> KLIK<<<
  • Czas snu wskazany przez mi band 3 w większości pokrywa się z mi band 2 i jest realnym odzwierciedleniem czasu jaki w rzeczywistości śpimy
  • Niestety obie opaski nie są zbyt czytelne w pełnym słońcu.
  • Mi band 3 posiada unowocześnione czujniki mierzące ilość wykonanych kroków, dzięki czemu jego dokładność jest lepsza niż w mi band 2 i moim subiektywnym zdaniem lepiej odzwierciedla stan faktyczny, co zaobserwowałam licząc kroki ręcznie i obserwując wskazania wyświetlacza

Xiaomi Mi Band 3 gdzie kupić?

W Polsce kupno Mi Banda 3 jest jeszcze nie możliwe. Moją opaskę kupiłam na Gearbest. Link tutaj >KLIK< , obecnie w promocji za 119 zł, ja kupowałam znacznie drożej. Jeśli nie wiecie jak kupować na Gearbest, przeczytajcie ten artykuł >klik<

1 komentarz: