11/20/2018

Szczoteczka soniczna Oclean test

Szczoteczka do mycia zębów z aplikacją na smartfona? Tak, to możliwe. Zapraszam na test Oclean AIR elektrycznej, sonicznej szczoteczki do mycia zębów.



Jakiś czas temu testowałam szczoteczkę soniczną Alfawise (test tutaj). Było to moje pierwsze spotkanie z tym rodzajem szczoteczki. Z racji tego, że wrażenia i efekty były rewelacyjne chciałam "czegoś więcej". Tak trafiłam na Oclean SE. 

Oclean SE elektryczna soniczna szczoteczka do mycia zębów

Jeśli jest to Wasze pierwsze spotkanie ze szczoteczką soniczną to w skrócie napiszę Wam czym różni się od tradycyjnej elektrycznej. Pierwsza sprawa to fakt, że szczoteczki soniczne w przeciwieństwie do szczoteczek elektrycznych dzięki swojej delikatności są polecane również osobom z wrażliwymi dziąsłami i nadwrażliwością szkliwa.

Ogólnie rzecz biorąc szczoteczka soniczna w swoim działaniu wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych. Połączenie wysokiej częstotliwości drgań i szerokiego zakresu ruchów włosia szczoteczki wywołuje tzw. Dynamiczną Akcję Czyszczącą. Dzięki niemu włosie szczoteczki wprawiane jest w ruch wymiatający - znacznie zdrowszy dla zębów, delikatniejszy dla dziąseł i lepiej czyszczący niż tradycyjny ruch rotacyjny. 

Fale dźwiękowe rozchodząc się w płynie (woda, ślina) wprawiają w ruch włosie szczoteczki wywołując powstanie chmury mikrobąbelków, które przenikają w nasze przestrzenie międzyzębowe skutecznie je oczyszczając. Mikrobąbelki docierają tam, gdzie nie docierają włókna szczoteczek (nawet do 4 mm poza zasięgiem włosia). Szczoteczka soniczna perfekcyjnie czyści zęby także od strony języka.




Szczoteczka soniczna cechy:

 • usuwa przebarwienia - w naturalny sposób wybiela zęby,
 • wykorzystuje ruch wymiatająco - pulsujący, dzięki czemu nie uszkadza dziąseł oraz ogranicza stany zapalne i krwawienia,
 • wykonuje 40 000 ruchów pulsacyjnych na minutę (w przypadku Oclean SE), zwykła szczoteczka elektryczna w ciągu minuty wykonuje 5600 ruchów,
 • podczas jednego szczotkowania usuwa 6 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna,
 • dzięki mikrobąbelkom skuteczniej dociera do przestrzeni międzyzębowych i tylnych zębów,
 • czyści w oparciu o Dynamiczną Akcję Czyszczącą.

Oclean SE szczoteczka soniczna gdzie kupić?

W Polsce ceny szczoteczek sonicznych oscylują w granicach 500 zł. Swoją kupiłam na Gearbest, w promocji za 140 zł z dostawą z Polski w ciągu tygodnia. 

Tutaj natomiast >klik< znajdziecie aktualne kody rabatowe, dzięki którym możecie jeszcze obniżyć cenę szczoteczki (ceny promocyjnej nie obniżycie). Jeśli nie wiecie jak kupować na Gearbest, przeczytajcie ten artykuł >klik<  obecny kupon rabatowy na szczoteczkę Oclean SE to GB-HBZOCLSAI 


W zestawie razem ze szczoteczką otrzymałam: 
 • jedną końcówkę (niestety). Dodatkowe końcówki możecie dokupić tutaj >KLIK<. Występują w kilku kolorach.
 • ciekawą magnetyczną ładowarkę zasilaną z USB, skutecznie zabezpieczającą szczoteczkę przed wywróceniem się podczas ładowania,


Oclean SE- cechy

 • Łączy się z aplikacją na smartfona, gdzie wyświetlają się statystyki mycia, można wybrać tryb czyszczenia i wiele innych.
 • Posiada 12 spersonalizowanych trybów pracy: czyszczenie, delikatne czyszczenie, masaż, wybielanie, polerowanie. 
 • Generuje 40 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.
 • Jest wodoodporna,
 • Bardzo wygodna w trzymaniu, dużo cieńsza i lżejsza od Alfawise.
 • Przy normalnym użytkowaniu bateria wystarcza na ok. 2 miesiące, a czas ładowania to 6 godzin (!!!).
 • Końcówki szczoteczki powinno się wymieniać co 3 miesiące (koszt 1 sztuki to około 20 zł do kupienia tutaj

Szczoteczka soniczna Oclean SE w codziennym użytkowaniu

Szczoteczki sonicznej używam do wieczornego mycia zębów. To taki mój rytuał, wtedy wiem że zęby są porządnie wyczyszczone i nie zostają w nich żadne resztki jedzenia. Rano niestety mimo, iż wiem że to zły nawyk, myję zęby w pośpiechu, korzystając z tradycyjnej szczoteczki. Wstyd się przyznać ale na pewno to mycie nie trwa zalecanych 2 minut :( 

Szczoteczkę Oclean SE ładuję raz na kilka tygodni. Początkowo wkurzałam się bo miałam problem ze sparowaniem aplikacji Oclean. Już zwątpiłam czy na pewno potrafię, aż pewnego dnia wyszła magiczna aktualizacja aplikacji i sparowanie zajęło 10 sekund ;) od tamtej pory nie mam już żadnych problemów z oprogramowaniem. Szczoteczka oczywiście łączy się z telefonem poprzez bluetooth.





W dedykowanej aplikacji wybierzemy tryb czyszczenia, sprawdzimy ile czasu myliśmy zęby, jaka była efektywność czyszczenia, stopień zużycia szczoteczki oraz historyczne raporty. Aplikacja jest cały czas aktualizowana i ulepszana. Polecam, Oclean SE to dobry wybór. 




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz