4/27/2021

Szczotka elektryczna Karcher K 55 Plus czy zastąpi tani, podręczny odkurzacz?

Domek rekreacyjny na działce ma to do siebie, że decydując się na wyjazd, chcemy spędzać czas w miłym i przyjemnym otoczeniu. Pragniemy odpocząć, a nie poświęcać czas na sprzątanie. Lepiej spożytkować go na sadzenie i pielęgnowanie roślin 😉 Jak zatem szybko i wygodnie oraz małym kosztem zadbać o czystość? 

Karcher K 55 PlusOd niedawna jestem przeszczęśliwą posiadaczką domku holenderskiego. Oczywiście, jeśli tylko macie ochotę, mogę zasypać Was serią artykułów na temat wad i zalet tego rozwiązania 😊 

Ale do sedna. Mój domek holenderski jest postawiony na działce, która kiedyś była łąką i jak na porządną łąkę przystało - jest na niej dość mokro i grząsko. Dzięki temu, przy każdym wejściu do domku, pomimo bardzo sprawdzających się magicznych wycieraczek (polecam!), na butach wnosimy duuuuużo ziemi. Zagospodarowanie terenu w celu wyeliminowania tej uciążliwości zajmie mi jeszcze sporo czasu, musiałam więc znaleźć urządzenie, które szybko pozbędzie się brudu. 

Kluczowy w poszukiwaniach był budżet i oczywiście wymagania. Szukałam urządzenia, które będzie tanie, a w szybki i wygodny sposób umożliwi posprzątanie wszechobecnego na działce piachu i ziemi wnoszonej z ogrodu. Ważne było także by sprzęt zajmował mało miejsca i kosztował maksymalnie 100 zł.

Po przeszukaniu Internetu, na portalu olx trafiłam na szczotkę elektryczną Karcher K 55 Plus, którą udało mi się kupić za 40 zł. Postanowiłam spróbować. Efekty poniżej. 


Szczotka elektryczna Karcher K 55 PlusKarcher K 55 Plus urządzenie do zadań specjalnych

K 55 Plus - do szybkiego sprzątania: tam gdzie odkurzacz byłby kłopotliwy, a miotła mało wygodna. Szczotka z napędem akumulatorowym idealnie sprawdza się, gdy zależy nam na czasie. Szczotka akumulatorowa K 55 pet została stworzona specjalnie z myślą o usuwaniu sierści zwierząt z wszystkich powierzchni, a w szczególności z dywanów.

Zasada czyszczenia szczotki jest bardzo prosta. Wystarczy wysunąć wałek szczotki z tulejki, a wszelkie nici, sierść pozostają na niej. Wyjmowana szczotka obrotowa: czyszczenie szczotki walcowej jest teraz bardzo łatwe. Zebrane włosy (sierść zwierząt) można bardzo łatwo usunąć z tulei. W sprzątaniu nie przeszkadza żaden kabel, zaś teleskopowa rura prowadząca z możliwością regulacji wysokości, pozwala na sprzątanie w wygodnej pozycji bez konieczności schylania się. Bardzo niska głowica – 65 mm. umożliwia zamiatanie pod meblami. K 55 nie potrzebuje torebek filtracyjnych, a zbiornik na śmieci jest łatwy do opróżnienia. Czyni to sprzątanie jeszcze łatwiejszym. Oszczędność miejsca przy przechowywaniu. Uchwyt naścienny oraz ładowarka sieciowa sprawiają, że urządzenie jest zawsze gotowe do pracy.
Idealne na działkowe warunki.


Jedyną wadą urządzenia, którą zauważyłam jest to, że możemy nią sprzątać tylko do przodu i do tyłu. Szczotka nie obraca się w bok, przez co nie dojedziemy do rantów i rogów. Pod tym względem nie zastąpi tradycyjnego odkurzacza, czy zwykłej miotły. 
Jednak do codziennego użytku jest idealna 😊

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz