niedziela, 4 marca 2018

Xiaomi Roborock S502-00 Sweep One automatyczny odkurzacz od Xiaomi

Xiaomi Mi Robot 2 Roborock Sweep One Vacuum Cleaner czyli odkurzacz automatyczny najnowszej generacji. 

Roomba w wersji Xiaomi. 

Odkurzacz automatyczny z funkcją mopowania sterowany za pomocą aplikacji. 

Brzmi bajecznie? 

I takie jest!Roborock czy Xiaomi?


Roborock Sweep One to teoretycznie rzecz biorąc następca robota Xiaomi Mi One. Praktycznie jedynie powstał we współpracy z Xiaomi ale produkcją zajęła się firma Roborock - producent odkurzaczy. W praktyce Xiaomi drugiej generacji występuje w Internecie pod wieloma nazwami: Roborock Sweep One, Xiaomi Mi Robot 2, Xiaomi Mi robot drugiej generacji, Roborock S50, Roborock S502. Jest to dokładnie ten sam odkurzacz. 
Xiaomi Mi Robot drugiej genereacji

Odkurzacz kupiłam na Allegro, w promocji za 1848 zł. W tej cenie nie opłacało mi się sprowadzać go z zagranicznych portali. Poza tym, nakręciłam się tak, że nie mogłam się go doczekać :)
Dla porównania - Irobot Roomba z podobnymi parametrami kosztuje 4499 zł...

W zestawie razem z odkurzaczem znajdziemy:
 • stację dokującą wraz z kablem zasilającym (w zestawie miałam wtyczkę UE)
 • nakładkę do mopowania 
 • ściereczkę z mikrofibry
 • podkładkę pod odkurzacz
 • angielską instrukcję obsługi
 • zapasowy filtr hepa
Roborock został wyposażony w dużo mniejszy pojemnik na brud niż np. Roomba 880. Jest to odczuwalne. W odkurzaczu występują też inne szczotki niż w iRobot (za to podobne jak w iLife). Reszta elementów jest w zasadzie identyczna - kółko sterujące, boczna szczotka zagarniająca brud czy nawet stacja dokująca.

W Xiaomi Mi 2 brakuje czujnika zapełnienia pojemnika na kurz. Przyzwyczajona do Roomby nie sądziłam, że zapełni się tak szybko :) ale... w końcu posiadam labradora, który gubi sierść przez 12 miesięcy w roku :)

Pojemnik odkurzacza Xiaomi Roborock po sprzątaniu dwóch kondygnacji domu.

Parametry techniczne

 • wymiary: 35.30 x 35.00 x 9.65 cm;
 • waga: 3,5 kg;
 • objętość pojemnika na kurz: 0,5 litra
 • pojemność baterii: 5200 mAh
 • czas pracy: 2,5h, do 250 m2 powierzchni
 • siła ssąca: 2000 pa
 • obsługa za pomocą aplikacji Mi Home (aplikacja jest w języku angielskim)
 • funkcja mopowania 2 w 1. 

Aplikacja Mi Home

Odkurzacz możemy oczywiście włączyć za pomocą przycisków, umieszczonych na urządzeniu. Jednak cała wygoda tkwi w aplikacji. Sterowanie Odkurzaczem Roborock odbywa się za pomocą aplikacji Mi Home (darmowej, do pobrania w Android Play lub App Store). Nawiasem mówiąc, tej samej, której używamy do sterowania oczyszczaczem powietrza oraz innych urządzeń marki Xiaomi.  Zarówno aplikacja jak i odkurzacz mówią do nas w języku angielskim. 

Po uruchomieniu, Roborock dzięki laserom wbudowanym w swoją wieżyczkę skanuje układ naszego mieszkania i mapę wprowadza do aplikacji. Dzięki temu możemy wyznaczać strefy, w których robot ma sprzątać (opcja wygodniejsza niż fizyczna latarnia w iRobot), wyznaczyć mu miejsce w które ma dojechać, bądź po prostu obserwować jego pracę. Oczywiście nie brakuje także opcji odkurzania spotowego.

Robot po przejechaniu wyznacza na mapie ślad dzięki czemu możemy dokładnie śledzić trasę przejazdu naszego odkurzacza oraz ewentualne niedociągnięcia.
Jeśli podczas odkurzania stan baterii spadnie poniżej 20% odkurzacz wróci do stacji dokującej, naładuje się i zacznie odkurzać ponownie, od miejsca w którym skończył pracę. Bateria jednak jest tak ogromna, że praktycznie nie ma możliwości wyczerpania jej. Moja zeszła do 19% tylko przed pierwszym ładowaniem - zaraz po wyjęciu odkurzacza z pudełka. Według wskazań aplikacji na parterze mam powierzchnię wielkości 43 m2 a na piętrze ok. 25 m2.  Jest to powierzchnia bez mebli - dostępna dla odkurzacza. Meble stojące na podłodze, pod które odkurzacz nie jest w stanie wjechać nie są wliczone w tę kalkulację. Mam wątpliwości czy jest ona racjonalna. 

Po uruchomieniu na każdym piętrze odkurzacz od nowa skanuje otoczenie i nanosi mapę. Dzieje się to szybko i nie jest uciążliwe.

W aplikacji możemy sprawdzić także stan filtrów oraz szczotek Roborocka.

Xiaomi Roborock recenzja

Odkurzacza używam od kilkunastu dni. Na ten moment jestem w nim zakochana na zabój. Sprząta dokładnie, wszędzie wjeżdża, czyści dywany z długim włosem(!!!) i w zasadzie przyczepić mogę się do dwóch rzeczy. Bardzo brakuje rączki do przenoszenia odkurzacza - jest to o tyle upierdliwe, że przenoszę go pomiędzy piętrami. Ponadto brakuje czujnika zapełnienia zbiornika na odpadki. 

Wrzucam Wam kilka filmików przygotowanych na już, a po dokładniejszych testach rozbuduję recenzję np. o mopowanie :)

Odkurzacz automatyczny Xiaomi Roborock czyści dywan z długim włosiem:Roborock Xiaomi Vacuum Cleaner 2 głośność i tryby działania Clean Mode:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz